Zonguldak'ta geçirdiği iş kazı...
MEBİT

İş kazasında kopan parmak bakın ne oldu!

Zonguldak'ta geçirdiği iş kazısının ardından Hacettepe Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ameliyata alınan tersane işçisinin kopan 3 parmağından tekrar dikilebilecek olan biri hastanede kayboldu.

Abone Ol

2024-02-12 01:55:11 | Son Güncelleme : 2024-02-21 06:03:08

İş kazasında kopan parmak bakın ne oldu!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde meydana gelen iş kazasına parmakları kopan 50 yaşındaki Mehmet Uzun’un yüzük parmağı ameliyathanede kayboldu.

Gazete Duvar'dan Mustafa Özdemir'in haberine göre; Ereğli Gemi şirketinde çalışan 50 yaşındaki tersane işçisi Mehmet Uzun'un sağ eline ağır bir kapak düştü.
3 parmağı kopan ve mesai arkadaşlarının yardımıyla Ereğli Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Mehmet Uzun, Zonguldak’ta mikro cerrahi uzmanı olmadığı için sabaha karşı ambulansla Ankara’ya sevk edildi.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilen Uzun, tam ameliyata alınacağı esnada yerine dikilebilecek durumda olan tek parmağı olan yüzük parmağının kayıp olduğu fark edildi. Hacette Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Servisinde çalışan sağlık personeli kaybolan parmağı gördüklerini söylerken, ameliyathane personeli ise hiç kendilerine gelmediğini iddia etti.

'YASAL SÜREÇ BAŞLATACAĞIZ'
Mehmet Uzun’un kızı Gülsena Uzun, babasının parmağını kaybeden hastene personelinden şikayetçi olacaklarını belirterek, “Babamın kopan 3 parmağından ikisi yeniden dikilemeyecek şekilde ağır darbe almıştı. Sahil Güvenlik kopan iki parmağı bu nedenle bize teslim etmedi. Kopan üçüncü parmak ise ameliyathanede kayboldu. Kimse bize durumu izah edemiyor. Yasal süreç başlatacağız. Babamın hakkını sonuna kadar arayacağım” dedi.

  • Etiketler : HASTANE
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER