Batman’da üç gündür kayıp olan...
MEBİT

Rojvelat Kızmaz günlerdir kayıp: Aile destek istiyor

Batman’da üç gündür kayıp olan Rojvelat Kızmaz’dan (26) haber alınamadı. Ailesi genç kadın için güvenlik kurumlarından ve halktan destek istedi.

Abone Ol

2024-02-11 18:16:14 | Son Güncelleme : 2024-02-21 07:55:24

Rojvelat Kızmaz günlerdir kayıp: Aile destek istiyor

Batman’da Rojvelat Kızmaz isimli 26 yaşındaki kadın, 9 Şubat Cuma günü saat 10.30'da ikamet ettiği, Petrol Mahallesi’ndeki evinden çıktıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamadı.

Cumhuriyet'in haberine göre;

Rojvelat Kızmaz'ın ağabeyi, gazetemizin eski muhabirlerinden Mehmet Kızmaz, olayla ilgili olarak Emniyet'e kayıp ihbarında bulunmalarına rağmen 3 gündür bir dönüş alamadıklarını söyledi. Kamuoyu gücüyle bir sonuç almaya çalıştıklarını belirten Kızmaz, güvenlik kurumlarını konuyla ilgili duyarlı olmaya çağırdı.  

Akıbeti bilinmeyen Rojvelat Kızmaz için CHP'den de çağrı geldi.

CHP İstanbul Milletvekili Türkan Elçi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Mehmet Kızmaz ile konuya ilişkin görüştüğünü belirtip "Aile kız kardeşleri için çok kaygılı. Duyan, haber alan varsa bu telefona bildirmeleri ricamızdır” dedi.

Böyle bir çağrıyı kız kardeşim için yapacağımı... Nasıl yazılır bilmiyorum

Kız kardeşim Rojvelat Kızmaz, en son dün (Cuma-9 şubat) saat 10.30'da, ailemin ikamet ettiği Batman Merkez Petrol mahallesindeki evinden çıktıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamadı. Gören varsa… pic.twitter.com/eNYfnnWI1g

— Mehmet Kızmaz (@MehmedKizmaz) February 10, 2024
  • Etiketler : KAYIP
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER