Ankara'da tartıştığı eşi Bahar...
MEBİT

Eşini öldürüp, üvey kızını yaralayan sanığa ...

Ankara'da tartıştığı eşi Bahar Bengü'yü (51) bıçaklayarak öldürüp, onun ilk evliliğinden olan kızı M.B.'yi de (25) yaraladığı suçlamasıyla tutuklu yargılanan Halil Bengü (65) hakkında mütalaasını açıklayan savcı, ağırlaştırılmış müebbet ve 22 yıl hapis talep etti.

Abone Ol

2023-09-19 13:16:45 | Son Güncelleme : 2024-06-15 11:04:53

Eşini öldürüp, üvey kızını yaralayan sanığa ...

Keçiören ilçesi Aktepe Mahallesi'nde 11 Kasım'da Halil Bengü ile eşi Bahar Bengü arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Halil Bengü, mutfaktan aldığı bıçakla eşini öldürdü, evde bulunan eşinin ilk evliliğinden olan kızı M.B.'yi de yaraladı. Halil Bengü, daha sonra aldığı maket bıçağıyla elini ve boynunu keserek kendisine zarar verdi. Gözaltına alınan Halil Bengü, tedavisinin ardından mahkemece tutuklandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameyle sanık hakkında 'eşi kasten öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet, maktulün kızına yönelik 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan da 20 yıla kadar ve 'hakaret' suçundan ise 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasında tutuklu sanık Bengü, ölen Bahar Bengü'nün çocukları ve taraf avukatları hazır bulundu. Cumhuriyet Savcısı, mütalaayı açıklayarak, Bahar Bengü ve Halil Bengü'nün evde tartışmaya başladığını ve maktulün bedeninde öldürücü 9 kesici delici alet yarası olduğunun belirlendiğini aktardı. Savcı, sanığın 'eşi kasten öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet, maktulün kızına yönelik 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan 20 yıla kadar ve 'hakaret' suçundan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti. Savcı, olayda haksız tahrik unsurlarının oluşmadığını belirtti.


Mütalaaya karşı savunma yapmak için süre talep eden sanık ve avukatının talebi kabul edilerek, duruşma ertelendi. (DHA)

  • Etiketler : CEZA SANIK
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.