Şanlıurfa ve Adıyaman'daki sel...
EDREMİT HİZMET

Selde hayatını kaybedenlerin sayısı 18'e yükseldi

Şanlıurfa ve Adıyaman'daki sel hakkında konuşan Soylu, bir kişinin kayıp olduğunu belirtti

Abone Ol

2023-03-17 16:12:48 | Son Güncelleme : 2023-03-21 02:13:32

Selde hayatını kaybedenlerin sayısı 18'e yükseldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şanlıurfa ve Adıyaman'da yaşanan sel felaketinde can kaybının 18'e yükseldiğini açıkladı.

Soylu, selden etkilenen Şanlıurfa'da konuştu. Soylu, Şanlıurfa'da 16, Adıyaman'da iki olmak üzere sel felaketinde 18 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

"İçme suyu takviyelerini yapacağız"

AA'da yer alan habere göre Soylu, Şanlıurfa'da arıtılmış suyun yarın sabah saat 05.00 itibarıyla sisteme verilmeye başlanacağını da söyledi. Soylu, "Şanlıurfa'da şebekeye ilk gelen su, biz söyleyene kadar sadece kullanma suyu olarak değerlendirilsin. Biz, içme suyu takviyelerini yapacağız" dedi.

Sel nedeniyle taşan Karakoyun Deresi civarında incelemelerde bulunan Soylu, gazetecilere, bir yılda yağacak yağmurun 1-1,5 günde yağdığını söyledi. Şu an Bozova bölgesinde kayıp bir kişinin olduğunu belirten Soylu, "devletin tüm organlarıyla sahada görev aldığını" belirtti.

"Herkesin gece gündüz demeden çalıştığını" söyleyen Soylu, "Selin tahrip ettiği alan büyük bir alan. Burası da biliyorsunuz dere yatağı. İnşallah yakın bir zamanda temizleyip bir vesileyle milletimizin hasarlarını tespit edip onları tazmin ederek milletimize mahcup olmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz" diye konuştu.

 

T24

  • Etiketler : SEL ŞANLIURFA
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER