Geçtiğimiz aylarda Milliyetçi...
MEBİT

İl olmaya en yakın 67 ilçe arasında Erciş'te var

Geçtiğimiz aylarda Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli’nin gündeme getirdiği yeni 19 il konusu bir kez daha gündeme geldi. Cumhuriyet’in yüzüncü yılında 100 il hedefini dile getiren Bahçeli’nin açıklamasından sonra konu uzun süre gündemde kalırken Erciş o iller arasında il olmaya en yakın ilçe olarak verildi.

Abone Ol

2023-08-29 16:43:36 | Son Güncelleme : 2024-05-23 05:34:50

İl olmaya en yakın 67 ilçe arasında Erciş'te var

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Okan Hançer, coğrafi bilgi sistemleri teknolojilerinin mekansal verileri kullanarak, insanların hayatında karşılaştığı sorunlara çözüm önerileri ürettiğini söyledi. Hançer, yapılan son araştırmada kent merkezine en az 30 kilometre uzaklıkta, nüfusu 100 binin üzerinde olan 67 ilçenin il olma potansiyelinin yüksek olduğunun belirlendiğini açıkladı.

Haritada il olma potansiyeli yüksek ilçelerin koyu renkten açık renge, nüfus yoğunluklarına göre gösterime sunulduğunu belirten Hançer, Hatay'da 5 ilçe, Şanlıurfa, İzmir ve Manisa'da 4 ilçe, Aydın, Antalya, İstanbul, Kocaeli, Muğla ve Tekirdağ'daki 3 ilçenin il olma potansiyelinin yüksek olduğunu söyledi. O listede Van da yer aldı.

İŞTE İL OLMAYA EN YAKIN 67 İLÇENİN BULUNDUĞU LİSTE

Lüleburgaz, Çerkezköy, Silivri, Çorlu, Büyükçekmece, Tuzla, Kapaklı, Gebze, Çayırova, Darıca, Ereğli, Bandırma, Mustafakemalpaşa, İnegöl, Tavşanlı, Edremit, Bergama, Soma, Aliağa, Akhisar, Salihli, Torbalı, Ödemiş, Nazilli, Alaşehir, Söke, Kuşadası, Milas, Bodrum, Fethiye, Serik, Manavgat, Alanya, Polatlı, Ereğli, Erdemli, Silifke, Kozan, Kadirli, Ceyhan, Dörtyol, İskenderun, Kırıkhan, Arsuz, Reyhanlı, Elbistan, Kahta, Siverek, Viranşehir, Suruç, Ergani, Akçakale, Nizip, Bismil, Midyat, Nusaybin, Cizre, Silopi, Yüksekova, Erciş, Patnos, Doğubayazıt, Fatsa, Ünye, Erbaa, Bafra, Çarşamba.

Kaynak: GAZETE DUVAR

  • Etiketler : ERCİŞ Van Haber
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER