Geçtiğimiz yıl kurulan Alevi-B...
MEBİT

Sözleşmeli 40 'Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Uzmanı' ilanı

Geçtiğimiz yıl kurulan Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı'na 40 uzman alınacak.

Abone Ol

2023-03-30 13:06:19 | Son Güncelleme : 2024-07-20 22:55:41

Sözleşmeli 40 'Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Uzmanı' ilanı

 Kültür ve Turizm Bakanlığı, Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı sözlü sınav sonucuna göre sözleşmeli 40 Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Uzmanı alımı yapacağını duyurdu.

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, adayların yükseköğretim kurumlarının 4 yıllık lisans düzeyinde eğitim veren Hukuk Fakültesi, fakültelerin Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, İşletme, İktisat, Aktüerya Bilimleri, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, Türk Halk Bilimi, Halkbilimi, Sanat Tarihi, Arkeoloji, Sosyoloji, Antropoloji, Psikoloji, Felsefe, Müzik, Müzikoloji, Müzik Bilimleri, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Radyo-Televizyon ve Sinema, Bilgi ve Belge Yönetimi, Tarih Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ve Türkçe Öğretmenliği bölümlerinden mezun olması ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olması bekleniyor.

 

46 YAŞINDAN GÜN ALMAMIŞ OLMASI İSTENİYOR
Adayların söz konusu lisans bölümlerinden mezun olmak şartıyla, lisansüstü eğitimini tamamlaması ve bitirme tezini Alevilik-Bektaşilik ile ilgili yapmış olması veya Alevilik-Bektaşilik alanında kitap veya kitap bölümü ile bilimsel makale veya belgesel film yayımlamış olması ya da bu alanda faaliyet gösteren kamu, sivil toplum kuruluşları ya da diğer özel kurum ve kuruluşlar tarafından yürütülen tamamlanmış projeler kapsamındaki alan araştırmalarına katılmış olması veya kamu kurum ve kuruluşları tarafından yürütülen Alevilik-Bektaşilik çalışmalarında yer almış olması şartı aranıyor.

Adayların son başvuru tarihi itibarıyla 46 yaşından gün almamış olması istenirken, başvurularını Personel Genel Müdürlüğü'ne elden, posta ya da kargo yoluyla ulaştırmaları gerekiyor. 

Alevi Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı, geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla kurulmuştu. Erdoğan, şubat ayında İçişleri Bakan Danışmanı Ali Arif Özzeybek'i başkanlık görevine getirmişti.

 

GAZETE DUVAR

  • Etiketler : ALEVİ ELEMAN ALIMLARI
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER