Türkiye’de ulaşımda her yıl ön...
MEBİT

Van-Şırnak Karayolu Projesi akamete mi uğradı?

Türkiye’de ulaşımda her yıl önemli projelere imza atılırken, Van yerinde saymayı sürdürüyor. 2013’te büyük umutlarla başlatılan Van-Şırnak Karayolu Projesi’nin kaderi de Van Çevre Yolu’na benzerken bölgenin en önemli yatırımı olan ve aynı zamanda uluslararası anlamda da bölge illerine büyük katkı sunacak yol projesinde beklenmedik bir gelişme yaşandı.

Abone Ol

2024-07-10 13:10:56 | Son Güncelleme : 2024-07-13 02:54:02

Van-Şırnak Karayolu Projesi akamete mi uğradı?

Türkiye’de son yılarda kara yolunda, hava yolunda ve demir yolunda dev projelere imza atılırken ülkenin dört bir yanında hayata geçirilen dev projelerle ulaşım ağının konforu ve güvenliği arttı. Van ile Şırnak arasında büyük umutlarla başlatılan Van-Şırnak Karayolu projesi, beklenmedik bir gelişme yaşandı.

İŞTEN ÇIKARMALAR VE ŞANTİYENİN 1 AĞUSTOS’TA KAPATILACAĞI İDDİASIYLA GÜNDEME GELDİ

Van ile Şırnak arasında büyük umutlarla başlatılan Van-Şırnak Karayolu projesi, beklenmedik bir gelişme yaşandı. Van’ı ve bölge illerini Irak’a bağlayacak dev proje de çalışmalar bir türlü sona erdirilmezken proje finansman eksikliği nedeniyle durma noktasına geldi.

Şırnak Haber73.com’un haberine göre; Van ve bölge illerinin Kuzey Irak ile doğrudan bağlantısını sağlayacak olan Van-Şırnak Karayolu Projesi finansman eksikliği nedeniyle 1 Ağustos’ta kapatılması planlanırken 20 işçinin işine son verildi.

  • Etiketler : PROJE
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER