Siirt'te çaya düşen arkadaşını...
MEBİT

Müküs Çayı’na düşen Hemşire Güneş, 64 gün sonra bulundu!

Siirt'te çaya düşen arkadaşını kurtarmak için suya düşen ve akıntıya kapılarak kaybolan hemşire Eyyüp Güneş'in cansız bedeni gün sonra bulundu.

Abone Ol

2022-08-14 01:11:16 | Son Güncelleme : 2024-05-14 18:41:31

Müküs Çayı’na düşen Hemşire Güneş, 64 gün sonra bulundu!

Siirt'te 11 Haziran'da çay kenarında piknik yapan sağlık çalışanlarından hemşire Halime Timurtaş, elini yıkadığı sırada dengesini kaybedip suya düştü. Akıntıya kapılan Timurtaş'ı gören arkadaşları, kurtarmak için suya girdi. Bu sırada gruptan bazıları da boğulma tehlikesi geçirdi. Timurtaş ile 5 arkadaşı, çevredekilerin yardımıyla sudan çıkarıldı ancak hemşire Eyyüp Güneş kayboldu. İhbarla gelen sağlık ekiplerinin kalp masajı yaptığı Halime Timurtaş, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

Eyyüp Güneş'in, arama çalışmalarının 64’üncü gününde, cansız bedeni bulundu. Elazığ, Adana, Hakkari, Bitlis, Diyarbakır ve Van'dan gelen 140 kişilik ekip tarafından aranan Güneş, akıntıya kapıldığı yerin 2,5 kilometre ilerisinde, 18 metre derinliğinde olan şelalenin girdap kısmında görüldü.

Ekipler, bölgede çalışmalarını sürdürerek, Güneş’in cansız bedenini çıkardı. Bölgede bekletilen ambulansa alınan Güneş’in cansız bedeni, otopsi yapılmak üzere hastaneye götürüldü.

(DHA)

  • Etiketler : SİİRT MÜKÜS ÖLÜM
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER