Yazar Yıldız Ramazanoğlu, Van’...
MEBİT

Yazar, Yıldız Ramazanoğlu Van’a geliyor!

Yazar Yıldız Ramazanoğlu, Van’da düzenlenecek söyleşi ve imza programında okurlarıyla bir araya gelecek.

Abone Ol

2023-12-06 02:29:39 | Son Güncelleme : 2024-07-15 09:57:59

Yazar, Yıldız Ramazanoğlu Van’a geliyor!

Yazar Yıldız Ramazanoğlu; İpekyolu Belediyesi ve Van Edebiyat Mahfili işbirliğiyle Van’da okurlarıyla söyleşi ve imza programında bir araya gelecek. Geçen yıl kurulan Van Edebiyat Mahfili, düzenleyeceği 54’üncü programda yazar Yıldız Ramazanoğlu’nu kentte ağırlayacak. Etkinlik 9 Aralık Cumartesi günü saat 13:00’te İpekyolu Atatürk Sanat Galerisi’nde düzenlenecek. Etkinlikte yazarın kitapları katılımcılara ücretsiz olarak dağıtılacak.

YILDIZ RAMAZANOĞLU KİMDİR?

Öykücü. 3 Mart 1958, Ankara doğumlu. Tam adı Hacer Yıldız Ramazanoğlu (Kavuncu). Ankara Kız Lisesi, Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu. Öğrencilik döneminde bir grup arkadaşıyla Aylık Ana ve Gergef dergilerini çıkardı. Hasret ve Genç Arkadaş dergilerinde yazdı. Ülkücü Gençlik Derneği yönetim kurulu üyeliği yaptı. Lise ve üniversite öğrenciliği yıllarında eskrim sporuyla ilgilendi, tiyatro oyunculuğu yaptı. 1990’da İstanbul’a yerleşerek eczane işletti. Mazlum-Der’in kurucuları arasında yer aldı ve yönetimde görev üstlendi. 

Deneme ve hikâyeleri İzlenim, Dergâh, Haksöz, Gerçek Hayat, Kırklar, Tarih ve Toplum, Kökler vb. birçok dergide ve Yeni Şafak gazetesinde yayımlandı. Türkiye’de ve yurtdışında kadın zirvelerine katıldı. İzlenimlerinin bir bölümünü Bir Dünyanın Kadınları (1998) adlı kitabında topladı. 2000 ve 2005 yıllarında New York’ta toplanan Dünya Kadın Konferansı’nda BM delegesi olarak Türkiye’yi temsil etti. Derin Siyah adlı eseriyle Türkiye Yazarlar Birliği 2002 yılı Hikâye Ödülünü kazandı.

Kaynak: Şehrivan Gazetesi

  • Etiketler : METİN YAZARI
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER