Türkiye’nin ve bölgenin saygın...
MEBİT

Van YYÜ, dünya sıralamasında...

Türkiye’nin ve bölgenin saygın üniversitelerinden biri olan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) başarılarına başarı katmaya devam ediyor. Son dönemlerde ise ismini ulusal ve uluslararası çalışmalarda sıkça duyuran YYÜ, The Wur dünya sıralamasındaki yer almayı sürdürüyor.

Abone Ol

2023-09-30 14:13:16 | Son Güncelleme : 2023-12-08 08:56:59

Van YYÜ, dünya sıralamasında...

Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri olan Van YYÜ, son yıllarda yaptığı çalışmalar ve derecelendirmelerle dünya üniversiteleri arasına ismini yazdırmayı başarıyor. Son yıllarda ulusal ve uluslararası birçok alanda sıra atlayan YYÜ, kenti gururlandırırken, kentteki birçok sorunu da akademik çözüm üretmeye devam ediyor.

“YYÜ, WUR2024 VERİLERİNDE YER ALMA BAŞARISI GÖSTERDİ”

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda, “YYÜ, İngiltere merkezli yükseköğretim kuruluşu THE (Times Higher Education)’nın uluslararası alanda belirli standardı yakalayan 1904 üniversitenin verileriyle ortaya konulan Dünya Üniversite Sıralaması WUR2024 verilerinde yer alma başarısı gösterdi. Türkiye’deki 75 üniversite arasından Research Environment (araştırma ortamı) alanında 14, Tecahing (Öğretim) alanında 24, Industry (Endüstri) alanında 24’ncü sırada yer almıştır” denildi.

  • Etiketler : YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ GÜNCEL VAN HABER
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER