Van'da çok uzun yıllar askeri...
MEBİT

Van Asker Hastanesi'nin akıbeti belli oldu

Van'da çok uzun yıllar askeri hastane olarak hizmet veren İskele Caddesi'ndeki hastanenin akıbeti belli oldu. Van İl sağlık Müdürlüğü'nden o hastaneyle ilgili açıklama geldi.

Abone Ol

2023-09-29 01:57:40 | Son Güncelleme : 2024-07-22 14:26:36

Van Asker Hastanesi'nin akıbeti belli oldu

Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi İskele ek binasın ( Askeri Hastane olarak bilinen) ne olacağı merak konusu olurken Van İl Sağlık Müdürlüğü'nden bir açıklama geldi.

Van Askeri Hastanesi, Sağlık Bakanlığına devredildikten sonra, Tuşba ilçesinde eğitim ve araştırma hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştı. Pandeminden bu yana boş kalan hastane ne olacağı merak konusu olurken Van İl Sağlık Müdürlüğü'nden de açıklama geldi. Yapılan açıklamada, Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi İskele ek binası kampüsü Tuşba ilçe devlet hastanesi yapılacağı açıklandı.

TUŞBA İLÇE DEVLET HASTANESİ OLARAK HİZMET VERECEK

Van İl Sağlık Müdürlüğü sosyal medya hesabında yapılan açıklamada, “Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Planlama Dairesi Başkanı Doç. Dr. Yusuf Yavuz ve beraberindeki heyet ile beraber, SBÜ. Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi İskele ek binası kampüsü gezilerek, yerine yapılması planlanan Devlet Hastanesi ile ilgili olarak yerinde değerlendirme ve istişareler yapıldı.” Denildi. (Şehrivan Gazetesi)

  • Etiketler : HASTANE ASKER
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.