Van Başkale’de 3 çocuk babası...
MEBİT

Van’da intiharlar! para bulamayınca yaşamını sonlandırdı!

Van Başkale’de 3 çocuk babası Ferdi Alp iddiaya göre maddi sıkıntılarından kaynaklı evinde intihar ederek yaşamına son verdi. Konuyla ilgili konuşan bir arkadaşı “Düğüne gitmek için para lazımdı. Telefonunu satamayınca da intihar etti. Bu sorunları dile getirin” dedi.

Abone Ol

2023-05-27 12:21:53 | Son Güncelleme : 2024-04-14 16:07:53

Van’da intiharlar! para bulamayınca yaşamını sonlandırdı!

Dün akşam saatlerinde Van’ın Başkale ilçesinde 3 çocuk babası Ferdi Alp bulunduğu evinde intihar ettiği iddia edildi. Konuya ilgili görüştüğümüz bir arkadaşı şunları söyledi: “Dün saat 17.00 sularında baldızının düğüne gitmek için para istemiş ancak bulamayınca telefonunu satmaya çalışmış. Telefonu da paraya değmeyince eve gidiyor çocuklarını ve eşini düğüne bıraktıktan sonra evine gidip intihar ediyor. Kadın eşini her yerde aradıktan sonra kendi evlerinin kapısını kırıp içeri giriyor. Eşini o şekilde intihar ettiğini görüyor. Maddi imkânsızlıklardan kaynaklı intihar ettiği bize de söylenen.”

‘Vicdan azabı çekiyorum’
Bölgede maddi sıkıntılara ve işsizliğe değinen arkadaşı, “Bölgenin gençlerine yazık. Siz gazetecisiniz bunları anlatmanız lazım. Başkale’de kurumlarda aynı ailelerden 10 kişi çalışıyor. Para karşılığı insanları işe alıyorlar. Gencecik bir insan yaşamına son verdi. Dün geceden bu yana vicdan azabı çekiyorum. Benden para istemiş olsaydı gerekirse ayağımdaki ayakkabıyı da satardım. 3 yetim çocuk bıraktı arkasından” dedi.

‘3 bine kim ev geçindirebilir’
Başkale kaymakamı tarafından geçtiğimiz günlerde düzenlenen ‘Halk koşusu’ etkinliğine dair konuşan Songelen, “Koşu düzenleyeceğine, 20-30 bin hibe edeceğine böyle yoksul aileleri tespit etsin. Her aileye 2-3 bin para bıraksın. Bunlarda insanların başına gelmez. Bunları dile getirdiğimiz zaman da ‘Acaba tutuklanır mıyım’ endişesi yaşıyoruz. Adam Başkale’de bir kafe de 3 bine çalışıyordu bu parayla kim ev geçindirebilir” diye sordu. 

Van’da intiharlar
12 Mart’ta Van’ın İpekyolu İlçesinde 35-40 yaşlarında olduğu tahmin edilen kişi bir rezidansın 3’üncü katından atarak intihar etti.

3 Nisan’da Van’ın İpekyolu İlçesine bağlı Bostaniçi Mahallesi’nde bulunan polis karakolu arkasında 3 çocuk annesi Dilber Servet 3’ünci kattan atlayarak intihar ettiği iddia edildi.

Van’ın Tuşba ilçesine bağlı Akköprü Mahallesi’ndeki Toprak Kalede 28 Mayıs’ta bir genç intihar girişiminde bulundu. Uzun süren ikna çalışmaların ardından genç ikna edilerek kurtulmuştu.

Serhat News

  • Etiketler : İNTİHAR VAN
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER