Tuşba Belediyesi ekipleri; jan...
MEBİT

Tuşba Belediyesi boğulmalara karşı vatandaşları uyarıyor

Tuşba Belediyesi ekipleri; jandarma ve polis ekipleri ile birlikte Van Gölü sahilinde piknik yapan vatandaşlara el broşürleri dağıtarak suda boğulmalara karşı uyarıyor.

Abone Ol

2023-07-25 11:03:22 | Son Güncelleme : 2023-12-10 23:35:28

Tuşba Belediyesi boğulmalara karşı vatandaşları uyarıyor

Yaz aylarının gelmesi ve hava sıcaklıklarında yaşanan artış ile birlikte tüm Türkiye'de olduğu gibi; Van'da da boğulma vakaları arttı. Tuşba Belediyesi ekipleri, jandarma ve polis teşkilatları ile birlikte; serinlemek amacıyla Van Gölü’ne girilmesi sonucu yaşanan boğulma vakalarının önüne geçilmesi amacıyla sahilde piknik yapan vatandaşlara ‘Şakalaşmak amacıyla suya girilmez’, ‘Dip çekimi Fazladır’, ‘Akıntı fazlalığı nedeniyle boğulma riski fazladır’ şeklinde uyarı ile boğulma vakalarına şahit olunması durumunda yapılması gerekenlerin yer aldığı el ilanları dağıttı.

Belediye Başkanı Salih Akman’ın talimatları ile Van Gölünün Çarpanak Adası bölgesi ile bataklık, uçurum ve sığ olan yerlerine ‘Bu alanda yüzmek tehlikeli ve yasaktır’, ‘Acil durumlarda 112’yi arayın’, ‘Uyarılara uymayanlar hakkında 5326 sayılı kanuna göre idari yaptırım uygulanır’ şeklinde uyarı levhaları da asan Belediye Ekipleri, yaşanması muhtemel suda boğulma olaylarının önüne geçilebilmesi ve bu tür üzücü olayları asgari seviyeye indirilmesi maksadıyla vatandaşları bilinçlendirme çalışmaları yürüttüklerini söylediler. Ekiplerin çalışmaların yaz sezonu boyunca devam edeceğini kaydettiler.

 

  • Etiketler : TUŞBA BELEDİYESİ BOĞULMA
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER