MHP Sakarya Milletvekili Saffe...
MEBİT

MHP milletvekili Saffet Sancaklı istifa etti

MHP Sakarya Milletvekili Saffet Sancaklı, parti yönetiminin talebi üzerine MHP'den istifa etti.

Abone Ol

2023-12-10 02:09:05 | Son Güncelleme : 2024-07-17 19:09:44

MHP milletvekili Saffet Sancaklı istifa etti

MHP yönetiminin istifası istediği Sakarya Milletvekili Saffet Sancaklı, partisinden ayrıldı.

İstifa kararının sosyal medya hesabından duyuran Sancaklı, "Mensubu olmaktan şeref duyduğum Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden; yerel seçim sürecinde Cumhur İttifakını ve Partimizi her türlü tezvirat ve spekülasyondan uzak tutmak gayesiyle, Sayın Genel Başkanımızın talimatı doğrultusunda istifa ediyorum" dedi.

İstifasına karşın MHP'ye bağlılığının devam edeceğini belirten Sancaklı, "Bu vesileyle; Milliyetçi Hareket Partisine ve Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beye bağlılığımın tavizsiz bir şekilde devam edeceğini bildirir, kamuoyuna saygılarımı sunarım" ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Saffet Sancaklı'nın TBMM’de Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti'nin yeni yönetimini ağırladığı toplantıda, yerel seçimde AK Parti'yle yapılacak ittifakla ilgili olarak "13 adayın 13'ü de AK Partili olursa Kocaeli'ne gelmeyeceğim" dediği belirtilmişti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise bugün konuyla ilgili olarak "Futbol hayatında 3 büyük kulüpte oynama geleneğini siyasette de mi sürdürmek istiyor? Tercih kendisinindir" ifadelerini kullanmıştı.

Bunun üzerine açıklama yapan Sancaklı, söz konusu ifadeleri kullanmadığını söylemişti. 

Sancaklı "Bugün bir takım taraflı medya organlarında, söylemediğim sözler üzerinden tamamen yalanlarla Cumhur İttifakına karşı yapılan olumsuz algı operasyonlarını büyük bir şaşkınlıkla takip ettim. Yalan ve maksatlı haberleri yapanlarla Türk adaleti önünde hesaplaşacağımı da özellikle belirtmek isterim" demişti.

Saffet Sancaklı'nın açıklamasından yaklaşık bir buçuk saat sonra sosyal medya hesabından paylaşım yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Sancaklı'nın partiden istifasını istemişti: "Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın Milliyetçi Hareket Partisi’nden istifası istenmiştir." (GAZETE DUVAR)

  • Etiketler : SAFFET SANCAKLI
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.