AK Parti Seçim İşlerinden Soru...
MEBİT

AK Parti'de adaylık başvurusu süresi uzatıldı

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, milletvekili aday adaylarının başvuru sürecine ilişkin açıklama yaptı.

Abone Ol

2023-03-16 00:44:11 | Son Güncelleme : 2024-07-15 07:55:50

AK Parti'de adaylık başvurusu süresi uzatıldı

Seçime kısa bir süre kalırken, partilere adaylık başvuruları da sürüyor. AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) da adaylık başvurusunu da uzatma kararı aldı.

Daha önce yaptıkları açıklamalarda başvuru sürecinin yarın sona ereceğini ifade ettiklerini ancak çok fazla müracaat olduğunu vurgulayan Yavuz şunları kaydetti:

“İllerimizden de aday adaylığı başvuru süresinin uzatılması talebi oldu. MYK kararı ile milletvekili aday adaylığı başvuru süresi gelecek hafta çarşamba günü saat 17.00’ye kadar uzatılmıştır. Süreyi uzatma nedenimiz; yığılmalar nedeniyle zorlanıyoruz. Daha fazla sayıda gelecek müracaatları da öngörmemiz sebebiyle illerimizde ve burada zorluk yaşanmasın istiyoruz. Bu karara bağlı olarak temayül yoklamasının tarihi de değişti. Teşkilat temayül yoklamamızı 25 Mart Cumartesi günü 10.00 ila 16.00 saatleri arasında yapacağız. Üç günde 3 bini aşan bir başvuru söz konusu. Bu rağbeti gördüğümüz için tarihleri esnettik.”

  • Etiketler : SİYASET AK PARTİ MİLLETVEKİLİ BAŞVURU SEÇİM 2023 SEÇİMİ
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER