Van’ın İpekyolu Belediyesi, va...
MEBİT

İpekyolu’nda ibadethaneler temizleniyor

Van’ın İpekyolu Belediyesi, vatandaşların daha temiz ve sağlıklı ortamda ibadetlerini ifa edebilmeleri amacıyla ilçe genelindeki cami, mescit, Kur’an kurslarında temizlik ve hijyen hizmeti gerçekleştiriyor.

Abone Ol

2023-09-20 11:11:29 | Son Güncelleme : 2023-12-12 00:42:16

İpekyolu’nda ibadethaneler temizleniyor

İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı kurulan ‘Mobil Temizlik Ekibi’, hazırladığı plan ve program çerçevesinde hizmet vererek ilçe genelinde bulunan cami, mescit ve Kur’an Kurslarında halı yıkama, temizlik ve dezenfekte çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.

Özel olarak hazırlanmış araç ve gereçler yardımıyla, uzak yakın demeden tüm İpekyolu’na hizmet veren mobil ekip, ibadethanelerin halılarını ilaçlı dezenfekte ediyor. Mobil ekip tarafından ibadethanelerin bahçe ve avluları da temizlenip ilaçlanıyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların dinlenip soluklanmak için ziyaret ettiği ibadethanelerin bahçe ve avlularına da gerekli bakımı yapıyor, camilerin avlularını ilaçlı, tazyikli su ile yıkıyor; ayrıca buralarda İpekyolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ağaçlarda budama ve ot biçme hizmeti de yürütülüyor.

Mobil temizlik ekibi periyodik aralıklarla dezenfekte çalışmalarına devam edecek.

  • Etiketler : İPEKYOLU BELEDİYESİ TEMİZLİK
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER