Deprem bilimci Prof. Dr. Naci...
MEBİT

Prof. Dr. Naci Görür'den meydana gelen 5.6'lık depreme ilişkin ilk açıklama

Deprem bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Tokat’taki 5.6 büyüklüğündeki depreme ilişkin açıklamalarda bulundu. Görür, kalitesiz yapı stoku ve yeraltı yapılarında yıkıcı olabileceğini vurgulayarak, dün gece meydana gelen 4.1'lik deprem için ‘öncü deprem’ dedi.

Abone Ol

2024-04-19 02:32:39 | Son Güncelleme : 2024-05-27 14:56:23

Prof. Dr. Naci Görür'den meydana gelen 5.6'lık depreme ilişkin ilk açıklama

Tokat’ın Sulusaray ilçesinde dün gece meydana gelen 4.1 büyüklüğündeki depremin ardından bugün saat 18.11'de 5.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Şehir merkezinde bir yıkım olmadığı belirtilirken, Sulusaray’ın Buğdaylı Köyü’nde bazı evlerin yıkıldığı açıklandı.

Deprem bilimci Prof. Dr. Naci Görür’den ilk açıklama geldi. Dünkü 4.1’lik depreme dikkat çeken Görür X hesabından yaptığı açıklamada “Tokat Sulusaray’da 5,6 büyüklüğünde deprem oldu. Aynı yerde dün gece 4.1 bir deprem daha olmuştu. İlk deprem öncü depremdi. Şimdi olan deprem orta büyüklüğe yakın. Daha önce yazdığım gibi, KAF’ın Tokat’tan ayrılıp Anadolu Levhası içerisine SW yönünde uzanan bir kolu üzerinde. Bu deprem kalitesiz yapı stokunda ve yeraltı yapılarında yıkıcı olabilir. Geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler : SON DEPREMLER
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER