Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan...
MEBİT

Ev Almak İsteyen Kadınlara Müjde! Devlet 500 Bin TL Konut Yardımı Veriyor!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ev almak isteyen kadınlara çok büyük bir müjde haberi verdi. Bu habere göre, ev almak isteyen kadınlara tam 500 bin TL değerinde nakit yardımı yapılacak.

Abone Ol

2023-06-13 14:29:24 | Son Güncelleme : 2023-12-10 21:54:56

Ev Almak İsteyen Kadınlara Müjde! Devlet 500 Bin TL Konut Yardımı Veriyor!

Türkiye’de verilen sosyal yardımlar, özellikle de son yıllarda çok ciddi bir artış içerisine girdi. Vatandaşlar, ihtiyaç sahibi olmaları durumunda devletin farklı kurumlarından yardım ve destek ödemeleri alabilmektedir. Elbette ki devletin vatandaşına sağlamış olduğu sosyal yardımlar arasında çok özel nitelikteki paketler de yer alabilmektedir. Devlet tarafından sağlanan bu yardım paketlerinden biri de ev almak isteyen kadınlara yönelik olarak geliştirildi. Kadınlar, ev satın almak istemeleri durumunda devletten de tam 500 bin TL değerinde nakit yardımı alabilecekler. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen bu çalışma, ev hayali kuran kadınlar için çok büyük bir avantaj niteliği taşımaktadır. Ayrıca bu yardımın sadece belirli şartları sağlayan kadınlara verileceğinin de altı çizildi. Ve ek olarak, her kadın bu yardım kampanyasından faydalanamıyor. Yalnızca özel olarak belirlenen şart ver koşulları yerine getiren kadınlar, devletin 500 bin TL değerindeki konut yardımından faydalanabilecektir. Peki, Aile ve Sosyal Hizmetleri Bakanlığı tarafından kadınlara verilen 500 bin TL’lik ev yardımını almak için gerekli şartlar nelerdir? İşte cevabı…

500 Bin TL Ev Yardımından Yararlanacak Kadınlarda Aranan Şartlar

Devletin kadınlara sağlayacağı 500 bin TL’lik ev yardımından faydalanmak isteyenlerin şu şartları karşılıyor olması gerekmektedir;

Eşinin vefat etmiş olması.

18 yaş altında en az 3 çocuk sahibi olmak.

Ek olarak, Aile Bakanlığı tarafından aranan diğer şartları sağlıyor olmak.

Bu şartları karşılıyor olan kadınlar, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na giderek başvuruda bulunabilirler.

Kadınlara 500 Bin TL Konut Yardımı Nasıl Veriliyor?

Aile Bakanlığı tarafından kadınlara sağlanan 500 bin TL’lik konut yardımı; ilgili bakanlık, belediyeler ve hayır severler tarafından karşılanmaktadır. Ve bu düzenleme sonucunda toplanan paralar ile ülke genelinde 2023 adet konutun satın alınması veya inşa edilmesi hedefleniyor. İllerde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları ise bu program kapsamında kontenjan oluşturmaktadır. Yardımın sağlanması konusunda ise kadınlara iki farklı seçenek sunulmaktadır. Bu yardımı almaya hak kazanan kadın, eğer ev almak isterse ona 500 bin TL direkt olarak nakit şeklinde sağlanıyor. Kadının sıfırdan ev yaptırması durumunda ise bu 500 bin TL’lik yardım, kendisine üç taksit şekilde verilmektedir.

Devletin sağlamış olduğu 500 bin TL konut yardımından faydalanmak isteyen kadınlar, kendi il veya ilçelerinde yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından da başvurularını yapabilirler.

  • Etiketler : YARDIM
  • YORUM YAP
    Yorumlar (1)
    Ayse asuk 2023-06-18 23:08:54

    Bu yardimi nasil alacağız kesin veriliyormu benim 18 yas alti iki tane çocuğum var

    ÖNERİLENLER