Beyaz şelale olarak adlandırıl...
MEBİT

İranlı Turistler rafting heyecanı için Çatak'ı tercih ediyor

Beyaz şelale olarak adlandırılan Van’ın Çatak ilçesindeki Kanispi, İranlı Turistler rafting heyecanı için soluğu Çatak’taki Botan Çayı’nda aldı.

Abone Ol

2022-07-16 00:45:49 | Son Güncelleme : 2024-06-24 00:49:44

İranlı Turistler rafting heyecanı için Çatak'ı tercih ediyor

Kapıköy Sınır Kapısı’nın Covid-19 kapsamında kapanıp, kısıtlamaların kaldırılmasıyla yeniden geçişlere açılmasıyla birlikte İranlı turistler de Van’a akın etmeye başladı. Uzun aradan sonra Van’a gelen turistler hem gezip eğleniyor hem de alışveriş yaparak esnafın yüzünü güldürüyor. Sınır kapısından Van’a gelen İranlı turistlerin sayısı her ay artarken, turistler Kurban Bayramı tatilini de Van’da geçirerek, esnafın yüzünü güldürdü. Başta alışveriş merkezleri ve mağazalar olmak üzere cadde ve sokaklarda yoğunluğun yaşanmasına neden olan İranlı turistler, her ay on binlerce kişiye ev sahipliği yapan doğal ve tarihi yerleri de ziyaret ediyor. 

KANİSPİ’YE İRANLI TURİSTLERDEN YOĞUN İLGİ! 
Kurban Bayramı tatilinde de Van’a gelen İranlı turistler, Çatak merkeze 5 kilometre uzaklıkta olan, Kanispi’ye akın ediyor. Geçtiğimiz haftalarda 11’incisi düzenlenen Kanispi, Ceviz, Bal, Alabalık ve Rafting Festivali’ne de katılan İranlı turistler, raftingin keyfini çıkarırken, Çatak’ın eşsiz güzelliklerini ve Kanispi’yi gezip görmek isteyen İranlı turistler festival sonrası da Çatak’a akın etmeyi sürdürüyor. Doğası, balı, alabalığıyla meşhur Çatak’ın beyaz şelalesi Kanispi son dönemlerde İranlı turistlerin akınına uğruyor. Yaklaşık 10 yıl önce Çatak Kaymakamlığının girişimleriyle başlayan rafting, şimdilerde turistler başta olmak üzere macera tutkunlarının yoğun ilgisini çekiyor. Botan Çayı, rafting severlerin yoğun ilgisini çekerken, Çatak Belediyespor bünyesinde kurulan Çatak Belediyespor Rafting Kulübü tarafından başlatılan kurslar her yaştan vatandaşın ilgi odağı oluyor.

KAYNAK: ŞEHRİVAN GAZETESİ

  • Etiketler : ÇATAK RAFTİNG İRANLI TURİST VAN HABERLERİ
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER