Muş’un Malazgirt ilçesinde, V...
MEBİT

Malazgirt’te elektrik direkleri yenileniyor

 Muş’un Malazgirt ilçesinde, Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) ekipleri bakım onarım çalışmaları çerçevesinde direkleri yeniliyor.

Abone Ol

2023-09-16 15:28:49 | Son Güncelleme : 2024-06-12 05:30:03

Malazgirt’te elektrik direkleri yenileniyor

Vangölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (VEDAŞ) Malazgirt Şefliği, ilçe merkezi ve köylere yönelik bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını sürdürüyor. İlçeye bağlı Saltukgazi Mahallesi'nde yaklaşık bir aydır yaşanan elektrik kesintilerine çözüm bulmak için çalışma başlatan VEDAŞ ekipleri, eskiyen direkleri yeniledi.

Çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan yüklenici firma yetkilisi Çetin Demir, VEDAŞ tarafından yapılan elektrik tesisatı yenileme çalışmalarının devam ettiğini ifade ederek, “Sonbahar aylarına girdiğimiz bu günlerde, kış ayında elektrik kesintilerinin yaşanmaması için böyle bir çalışma yapılıyor. Enerji nakil hatlarında ve evlere uzanan kablolarda eskiyenler yenileri ile değiştirildiği gibi, eskiyen direkler de yenileniyor” dedi.

Çalışmaların 15 gün daha devam edeceğini de belirten Demir, ekiplere karşı daha duyarlı olunmasını ve elektrik nakil tellerinin geçtiği yerlerde bulunan ağaçların kesilmesini istedi.
 

  • Etiketler : MALAZGİRT MUŞ VEDAŞ
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER