Van'da gösteri ve yürüyüşlere 15 günlük yasaklama!
ÇUKUROVA ISI

Van'da gösteri ve yürüyüşlere 15 günlük yasaklama!

Van Valiliği, güvenlik gerekçesiyle, gösteri ve yürüyüşlere 15 gün yasak getirildiğini duyurdu.

Abone Ol

2021-05-17 23:01:38 | Son Güncelleme : 2021-06-18 12:48:32

Van'da gösteri ve yürüyüşlere 15 günlük yasaklama!

Valilikten yapılan açıklamada, yaşanması muhtemel olayların önüne geçmek, halkın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla 19 Mayıs ile 02 Haziran arasında yapılacak olan her türlü gösteri, yürüyüş, miting, toplantı, çadır kurma, oturma eylemi, anket yapma gibi etkinliklerin yasaklandığı bildirildi. Valilik açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Anayasamızda ve kanunlarda öngörülen sınırlandırma ve yasaklama şartlarını doğrudan ve açıkça oluşturduğu değerlendirilen eylemler ile saldırı olaylarının önüne geçmek, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerini sağlamak, terör örgütlerinin planlarını bertaraf etmek ve bu bağlamda, milli güvenliğin sağlanması, kamu düzeni ve genel sağlığın korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin devamının temini ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasının önlenmesi amacıyla; Van ili coğrafi sınırları içerisinde 19/05/2021 tarihinden geçerli 02/06/2021 tarihi de dahil olmak üzere (15) gün süre ile; 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu hükümlerine göre düzenlenecek gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantıları 2911 Sayılı Kanunun 17. Maddesine istinaden yasaklanmıştır.

İlimizde düzenlenecek olan basın açıklaması, oturma eylemi ve anket yapılmasının, çadır ve stant kurulmasının/açılmasının, imza kampanyası düzenlenmesinin, bildiri, broşür ve el ilanı dağıtılmasının, 5442 sayılı İl idaresi Kanununun 11. Maddesinin (a) ve (c) fıkra hükümleri gereğince belirtilen tarihler arasında mülki idare amirinin iznine bağlıdır."

  • Etiketler : VAN VALİLİĞİ 15 GÜNLÜK YASAK VALİ BİLMEZ YASAK MİTİNG
  • YORUM YAP

    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER