Van YYÜ Eğitim ve Araştırma Ha...
MEBİT

İpekyolu’ndaki o parkın ismi değişti!

Van YYÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin bulunduğu alana yapılan parkta öğretmenlerin talebiyle isim değişikliğine gidildi.

Abone Ol

2023-08-31 20:44:22 | Son Güncelleme : 2023-12-11 23:24:08

İpekyolu’ndaki o parkın ismi değişti!

 İpekyolu Belediyesi, kentin simge parklarından birisi olan Kent Park’ta isim değişikliğine gitti.

Hastane’nin yıkılmasından sonra uzun süre yerine ne yapılacağı tartışılan, daha sonra da YYÜ tarafından İpekyolu Belediyesi’ne devredilen park, Kent Park olarak adlandırılmıştı. Açıldığı günden bu yana vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği park, içerisindeki sosyal donatılarla da dikkat çekerken Van’ın uğrak mekanı olan o parkta belediye isim değişikliği yaptı.

Kent Park olarak bilinen yerin ismi İpekyolu Öğretmen Okulu Parkı olarak değiştirildi. Parkın isminin neden Öğretmen Okulu Parkı olduğu merak konusu olurken değişikliğin arka planında öğretmenlerin talebi olduğu öğrenildi. 

Edinilen biliye göre Van Öğretmen Okulu 1965-1979 mezunları geçtiğimiz aylarda Van'a düzenledikleri gezide İpekyolu Kaymakamı ile yaptığı görüşmede talepte bulunarak İpekyolu'nda bulunan Kent Park isminin Öğretmen Okulu Parkı olmasını talep etti. Belediye yönetimi de bu talebi kabul ederek isim konusunda değişikliğe gitti.

Wanhaber.com

  • Etiketler : PARK
  • YORUM YAP
    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER