Şehirleşmenin Bina Yönetimine Etkisi

Şehirleşmenin Bina Yönetimine Etkisi

Abone Ol

2021-02-04 16:19:00 | Son Güncelleme : 2021-08-01 10:05:09

Şehirleşmenin Bina Yönetimine Etkisi

 advertorial reklam

Şehirleşmenin Bina Yönetimine Etkisi

Geçmişte İstanbul, Ankara gibi şehirlerde 5/6 daireli apartmanlarda oturabilmek de iken, nüfusun çoğalması ve büyükşehirlere olan ilginin ortaya çıkarmış olduğu yüksek katlı ve daireli yapılarla birlikte, birçok binadan oluşan siteler zorunlu olarak ortaya çıkmıştır. Bu sitelerin ve apartmanların yönetimlerinin zaman zaman sıkıntıya düşmesi ve yapılması gereken işlemlerinsonuca varamamasını ortaya çıkarmıştır. Bu duruma istinaden son yıllarda site yönetimi ve benzer konularda işletmecilik yapabilecek profesyonel şirketler kurulmuştur.

Bu şirketler üzerinden bina yönetimi ya da apartman yönetimleri, kat maliklerinin alacağı kararlarla Eminol Grup Profesyonel Site Yöneticiliğifirmasına devredilmektedir. Bugün büyük sitelerin yönetiminin ne kadar zor olduğu aşikârdır. Dairelerden toplanan çöplerin saatinden kullanılan havuzun temizliğine, kapıdaki güvenlikçilerin görev tanımlarına kadar birçok konu,belirli bir disiplin ve düzen içerisinde sunulması beklentisi profesyonel yöneticilik anlayışına ihtiyaç doğurmuştur.

Yöneticilik Yapmak Profesyonellik İster

Geçmişte bina içerisindeki adaylar tarafından yapılan yöneticilik zamanla çıkan kanun ve yönetmelikler geri sürdürülemez olmuştur. Takip eden süreç içerisinde, profesyonel şirketler kurulmuş ve bu şirketlerin apartman yönetimi, site yönetimi gibi işleri devralıp yönettikleri görülmektedir. Ankara’daki bir apartmandan tutun İstanbul’daki bir apartman yönetimi  ile ilgili her türlü konuda profesyonel çözümler sunan site yöneticiliği firmaları, her türlü ihtiyaç ve talepleri karşılama konusunda tam yetkili olarak sözleşme imzalarlar.

Toplanan aidatlar üzerinden yapılan tüm gelir ve gider tabloları, ortak alanlar içerisindeki elektrik, su ya da benzer giderlerin raporlanması gibi tüm konular, profesyonel anlayış içerisinde yapılmakta ve belirli kanunlara bağlı olarak raporlamaları yapılır. Mevzuatlar en uygun şekilde ve her türlü işlem ile ilgili anlık raporlar alarak iyi bir yönetim talebiniz var iseEminol Grup Profesyonel Site Yöneticiliği sitesi sizlere yardımcı olacaktır.


  • Etiketler : Van Haber
  • YORUM YAP

    Yorumlar (0)

    Bu habere ilk yorum yapan sen ol.

    ÖNERİLENLER