son dakika haberleri

YYÜ öğrencilerinden anlamlı etkinlik

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Mühendislik Fakültesi öğrencileri, Toplumda Kan Bağışı Bilincinin Oluşturulması projesi kapsamında Kalbine Sor, Bir Hayat Kurtarmak İster Mi? etkinliği düzenlendi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
YYÜ öğrencilerinden anlamlı etkinlik
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 15.12.2017  14:20:00 eklendi.

 Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Harun Aydın, öğrencilere kan bağışı hakkında bilgi vermek, kan vermenin zorunluluk değil bilinçli olarak verilmesi gerektiğini anlatmak, acil kan ihtiyacı durumunda bağışlanan kanlar sayesinde hayat kurtarabilmenin önemini anlatmak için bir proje hazırladıklarını belirtti.

 

Aydın, “Bu bir sosyal sorumluluk projesidir. Öğrencilerimiz ile bu derste farkındalık oluşturmak için çeşitli projeler hazırladık. Bugün de YYÜ Dursun Odabaşı Tıp Fakültesi Kan Merkezi ile işbirliği içinde öğrencilerimizden kan bağışı yaparak hastanemizdeki hastalara destek sunmayı düşündük. ‘Kalbine Sor, Bir Hayat Kurtarmak İster Mi?’ sloganı ile toplumda kan bağışı bilincinin oluşturulması, ihtiyaç duyulan kanın tamamının gönüllü ve sürekli bağışçılardan karşılamak ve sürdürülebilir hale getirmek, sürdürülebilir güvenli kan stokunun sağlanabilmesi için düzenli bağışın gerektiğini anlatmak hedeflenmiştir. Şimdiye kadar gönüllü kan vermek için gelen öğrenci ve personelimizin bu konuda duyarlı olması bizleri çok mutlu etti. Bu ve buna benzer projeler önümüzdeki dönemler içinde devam edecek. Projelerde emeği geçen öğrencilerime teşekkür ediyorum" dedi.

 

Kampus yerleşkesinde yapılan kan bağışı kampanyasında akademisyenler ve öğrenciler de kan vererek projeye destek oldular.

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler