son dakika haberleri

Yüz otuz bin işçi nefesini tuttu

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası'na (MESS) bağlı 186 iş yerindeki yaklaşık 130 bin çalışanı ilgilendiren Grup Toplu İş Sözleşmesi için ikinci tur görüşmeler bugün yapılıyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Yüz otuz bin işçi nefesini tuttu
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 21.10.2019  15:36:00 eklendi.

Arçelik, Bosch, Ford Otosan, Mercedes, Renault, Siemens, TOFAŞ ve TürkTraktör'ün de aralarında olduğu 186 iş yerindeki yaklaşık 130 bin çalışan için sürdürülen müzakerelerin ikinci turu bugün yapılıyor.


Türk Metal Sendikası ile Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası'nın (MESS), 7 Ekim'de başlayan Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri kapsamında bugün ikinci defa bir araya gelmesi bekleniyor. Heyetler arasında yapılan önceki görüşmede sözleşmenin kapsamı belirlendi. Türk Metal daha önce yapmış olduğu açıklamada; ilk altı ayda yüzde 26,28, ikinci altı ayda enflasyon +yüzde 1 zam istemişti. Sendika Başkanı Pevrul Kavlak “Bilimsel ve gerçekçi temellere dayanarak hazırladığımız taleplerimiz, inanıyoruz ki anlayışla karşılanacaktır” demişti. MESS Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol da “Sektörümüzün içinden geçtiği sıra dışı şartların dikkate alınacağına, başta ülkemiz olmak üzere bütün paydaşlar için olumlu sonuç doğuracak şekilde ortak akılla hareket edileceğine inanıyoruz” açıklamasını yapmıştı.Türkiye Gazetesi 


Ekonomi |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler