son dakika haberleri

Yılın Ebe ve Hemşiresine Ödül

Sağlık Bakanlığı'nın 13 Mayıs Ebe ve Hemşireler günü nedeniyle düzenlendiği resepsiyona 81 ilden yılın ebe ve hemşiresi seçilen isimler Ankara'da buluştu.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Yılın Ebe ve Hemşiresine Ödül
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 15.05.2019  18:15:00 eklendi.

 Başkale Devlet Hastanesi Yeni Doğan Bakım Sorumlusu Hemşire Fatma Bebek ile Çaldıran 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi Ebesi Hatice Gökaslan, Sağlık Tesislerinde ve sahada sağlık hizmetlerinin sunumu esnasındaki göstermiş oldukları gayretler çabalardan dolayı ‘Yılın Ebesi-Hemşiresi’ seçildi.

 

Yılın Ebe ve Hemşiresi seçilen personellere, Ankara’da düzenlenen etkinlikte, belgelerini Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe takdim etti. Ankara'da gerçekleşen törende Ebe ve Hemşirelerimizi İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dt. Şebnem Kartal’da yalnız bırakmadı.

 

Kendilerini bu ödüle layık görenlere teşekkür eden Hemşire Fatma Bebek "Meslek hayatım boyunca hep vicdanımın sesine kulak verdim. İnsanların en sıkıntılı olduğu dönemlerde onların yanında olmak ve sağlıklarına tekrar kavuşmalarını görmek benim için en büyük ödül. İçinde insan sevgisi, vicdan ve şefkat duygusu olmayan birisinin bu mesleği icra etmesi mümkün değil" diye konuştu. Koruyucu sağlık hizmetleri alanında gösterdiği başarı ile ödüle layık görülen ebe Hatice Gökaslan’da "Koruyucu sağlık hizmetlerinin temelini aşılama, çevre sağlığı, gebe ve bebek takibi oluşturmakta. Görev yaptığım aile sağlığı merkezinden hizmet alan vatandaşlarımız ile bir aile gibi olduk. Bu ödülü, koruyucu sağlık hizmetleri alanında görev yapan arkadaşlarım adına aldım" diye konuştu.


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler