son dakika haberleri

Yeni yuvası valilik konutu oldu

Vali Murat Zorluoğlu'nun eşi Sevcan Zorluoğlu, hayvan bakım evini ziyaret ederek yavru bir sokak kedisini sahiplendi. Kedileri çok seven Zorluoğlu bir süre önce kaybolan kedisi 'Prak' için de kayıp ilanı vermişti.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Yeni yuvası valilik konutu oldu
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 11.11.2017  13:01:00 eklendi.

 Hayvan sevgisi ve hayvanlara karşı duyarlılığıyla bilinen Sevcan Zorluoğlu, Tuşba ilçesi Özalp yolu üzerinde bulunan Van Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağını ziyaret etti.

 

Sağlık İşleri Daire Başkanı Veysel Can ile birlikte tesisleri gezen Zorluğlu, hayvanların durumu ve çalışmalar hakkında veterinerlerden bilgi aldı. Tesislerde bulunan hayvan barınaklarını dolaşan Zorluoğlu, kediler ve köpeklerle de yakından ilgilendi. Kısa bir süre önce siyam cinsi kedisi 'Prak'ı kaybeden ve bulunması için kayıp ilanı veren Zorluoğlu, barınak ziyareti esnasında bir hafta önce trafik kazasında annesinin öldüğünü öğrendiği 20 günlük yavru sokak kedisini de sahiplendi.

 

Hayvanları çok sevdiğini belirten Zorluoğlu, "Tüm hayvanların sevgiye ve merhamete ihtiyacı var. Çünkü bu hayvanlar gerçekten bizim en yakın dostlarımız. Ben de bugün bu tesislere onları görmek ve sevmek için geldim. Ziyaretimde gördüğüm bu minik kedi beni çok duygulandırdı. Bende minik kediyi sahiplendim. Bundan sonra ben ve Vali bey ile birlikte konakta yaşayacak. Gerçekten bu barınakta sevgiye muhtaç birçok hayvan var. Bu hayvanlara sahip çıkalım" dedi.
 

Bu arada kayıp kedi Prak'ı bulan ya da görenlerin 0542 745 25 52 nolu telefona bildirmeleri istendi.

 

 

 

 

 

 

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler