son dakika haberleri

Yeni marangozlar sitesinin dev projesi onaylandı

Van Marangozlar Mobilyacılar ve Keresteciler Odası Başkanı Mazhar Sarıkaya, tapu devri için üyelerine acil ödeme çağrısı yaptı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Yeni marangozlar sitesinin dev projesi onaylandı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 04.03.2019  13:35:00 eklendi.

 Şehir içinde kalan marangozlar sitesi yeni yerine taşınacak. S.S. Tuşba Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi’ni kuran Van Marangozlar Mobilyacılar ve Keresteciler Odası Başkanı Mazhar Sarıkaya, 5 yıllık uğraşlar sonucunda dev projenin onaylandığını söyledi.


ACİL ÖDEME ÇAĞRISI YAPTI


Tapu devir bedeli olan 3 bin TL’nin üyeler tarafından acilen kooperatifin hesabına yatırılması gerektiğini belirten Sarıkaya, projenin son olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından da onaylandığını ve tapu devrinden sonra ihale sürecinin başlayacağını hatırlattı.


YENİ SİTEDE YENİ İSTİHDAM BEKLENİYOR


Yeni sitenin Erciş yolundaki Mermit köyü karşısındaki eski özel idare asfalt şantiyesi ve yeni büyükşehir asfalt şantiyesi olarak bilinen 300 dönümlük araziye yapılacağını anlatan Van Marangozlar Odası Başkanı Sarıkaya, “Yeni marangozlar sitesinde 400 işyeri yapılacak. İşyerleri asma katı hariç 200 metre kare kapalı, 100 metre kare açık alan olmak üzere toplam 300 metre kare olarak inşaa edilecek.” dedi.


KOMPLEKS OLARAK PLANLANDI


Sitede meslek lisesi, PTT, bankanın yanı sıra ibadet, sağlıklı yaşam ve spor alanları ile dinlenme alanlarının da olacağını vurgulayan Sarıkaya, “Uygun görülmesi halinde çatılara kurulacak paneller ile güneşten elektrik üretilecek. Yeni sitede 2 bin 500 yeni istihdam ile kente önemli bir katma değer sağlamayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.


TEŞEKKÜR ETTİ


Sarıkaya, emeği geçen herkese teşekkür etti. “Öncelikle projemizi onaylayan Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, ilgili tüm bakanlarımıza, eski valimiz Murat Zorluoğlu’na, mevcut valimiz Mehmet Emin Bilmez’e, AK Parti Van milletvekilleri Osman Nuri Gülaçar, Abdulahat Arvas ve İrfan Kartal’a, AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu’na, AK Parti Van eski Milletvekili Beşir Atalay ve Burhan Kayatürk’e, Gümrük


ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi’ye, VAN ESOB Başkanımız İsa Berge’ye, VAN TSO, VAN TB, VAN OSB, Van Büyükşehir Belediyesi’ne, ilgili kurum amirlerimize, STK ve meslek odaları başkanlarımıza çok teşekkür ediyoruz.”

 

 

 


Tuşba  |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler