son dakika haberleri

Whatsapp'ta yeni dönem başlıyor

Whatsapp'ta Yeni Dönem Başlıyor, 'Kapatma' Seçeneği Resmen Geliyor

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Whatsapp'ta yeni dönem başlıyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 24.10.2019  16:31:00 eklendi.

Dünyanın önde gelen anlık mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp`ta kullanıcıların işine fazlasıyla yarayacak yeni bir özellik devreye giriyor.


Kullanıcılar, bu özellik aktif olduğunda artık gruplara kendilerinden habersiz giriş yapmayacak ve bu konuda seçim yapma şansı olacak. WhatsApp kullanıcılarını fazlasıyla sevindirecek bir özellik ortaya çıktı. `Whatsapp gruplara eklenmeyi kapatma` seçeneği altında artık kendilerinden habersiz her gruba girmeyecek. Pek çok kullanıcının ortak şikayetini dikkate alan WhatsApp yönetimi, bir süredir bu özellik üzerinde kafa yoruyordu.İlgisiz kişilerin açtığı gruplara giren ve bu konuda haberdar edilmeyen kullanıcıların rahatsızlığı günden güne artınca şirket, çözümü bu şekilde bulmuşa benziyor. Hem iOS hem de Android işletim sistemini kullanan telefonlara gelecek olan özellik, kara liste uygulamasını de beraberinde getiriyor.


Kullanıcıları rahatsız eden kullanıcıların önü hızlıca kesilirken, bu özellik sayesinde bu tür kişilerin kullanıcıları herhangi bir gruba eklemeleri söz konusu olmayacak.Bunun yanı sıra rehberinizde ekli olmayan kullanıcılar adına da geçerli olan bu özellik; kimlik avı dolandırıcılığı vakalarının da önüne geçecek. Bir grup sohbetine katılmadan önce özel bir davetiyeye ihtiyaç duyacaksınız. İlgili yeniliğe ulaşmak için şu yolu takip etmelisiniz: Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Gruplar.

 

KAYNAK: HÜRRİYET


Bilim - Teknoloji |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler