son dakika haberleri

VEDAŞ ekibinin kar mesaisi

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) ekibi, Muş’un Bulanık ilçesinde ağır kış şartlarına rağmen enerji arzını sağlamak için çalışıyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
VEDAŞ ekibinin kar mesaisi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 04.02.2020  15:18:00 eklendi.

 Üç gündür etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle köy yollarının kapandığı Bulanık ilçesinde, VEDAŞ ekibi tüm olumsuz hava şartlarına rağmen çalışmalarına devam ediyor. Tipi ve fırtına nedeniyle traktörlerle karlı yolları aşan işçiler, fırtına nedeniyle kopan elektrik tellerini tek tek tamir ediyor. Yüksek gerilim hattının geçtiği elektrik direklerine tırmanan ve tepedeki telleri onaran işçiler, tehlikeye ve soğuğa aldırmıyorlar.

Ağır kış şartlarında çalışmanın oldukça zor ve tehlikeli olduğunu ifade eden VEDAŞ işçileri, "Malum kar ve tipi yolları kapatıyor. Tipi ve fırtına nedeniyle Bulanık ilçe merkezinin bazı bölgelerinde elektrik kesintisi oldu. Biz de traktörlerle köylere, mezralara ulaşabiliyoruz. Bin bir güçlükle ulaştığımız bölgelerde arızalanan elektrik tellerini tamir ediyoruz. Vatandaşa hizmet için her türlü zorluğa katlanıyoruz" diye konuştular.

 


Bölge Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler