son dakika haberleri

VEDAŞ’tan ‘kapakları açık bırakılan trafo’ açıklaması

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ), Başkale’de kapakları açık bırakılan trafolar tehlike saçıyor haberiyle ilgili bir açıklama yayınladı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
VEDAŞ’tan ‘kapakları açık bırakılan trafo’ açıklaması
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 30.10.2017  22:39:00 eklendi.

 VEDAŞ’tan yapılan açıklamada, hizmet bölgelerinin genelinde olduğu gibi Başkale ilçesinde de pano kapaklarının kilitli tutulduğu ve anahtarların sadece görevli arıza bakım ve onarım ekibinde bulunduğu belirtildi.

 

Açıklamada, “Ne yazık ki bilinçsiz kişiler, oluşan arıza durumunda ekiplerimize haber vermek yerine kendilerince onarım gerçekleştirmekte, panoların kilitlerini kırmakta ve trafolarımıza müdahale ettikten sonra habere konu olduğu şekilde kapakları açık bırakarak tehlikeye davetiye çıkarmaktadır. Özellikle kaçak elektrik kullanımının yoğun olduğu bölgelerde trafoların aşırı yüklenme nedeniyle sigortalarının atması ve vatandaşların da ekiplerimize haber vermeden trafolara müdahale etmesi maalesef çok karşılaştığımız bir durumdur. Vatandaşlarımızın kendi can ve mal emniyetini korumak adına şebekemize herhangi bir şekilde müdahale etmemelerini, olası arıza durumunda şirketimize bilgi vermelerini önemle rica ediyoruz. Arıza ihbarlarının kolayca yapılabilmesi için; çağrı merkezimiz, Whatsapp ihbar hattımız, sosyal medya hesaplarımız, e-posta kanallarımız 7/24 hizmet vermektedir. Ayrıca habere konu olan trafoların da kapaklarının kilitlendiği ve gerekli güvenlik önlemlerinin alındığını değerli kamuoyunun bilgilerine sunarız” denildi.


Başkale |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler