son dakika haberleri

VASKİ'den Eğitime büyük destek

VASKİ, 1 yıl içinde 107 okulun ihtiyacını gidermek için ekipleri seferber ederek, 10 bin 843 km su, Bin 615 metre de kanalizasyon hattı çekimi gerçekleştirdi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
VASKİ'den Eğitime büyük destek
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 19.01.2018  14:10:00 eklendi.

 Bir çok okula ilk kez  su ve altyapı hizmeti verilerek, öğrencilerin mağduriyeti giderilmiş oldu. Ekipler bazı  ilçelerde sarp arazi ve ağır kış şartlarına rağmen eğitim kurumlarının altyapı eksikliğini gidermek için yoğun mesai harcadı.

 

Tüm ilçelerde devam eden çalışmalarda, altyapı hizmetleri konusunda eksiklikleri bulunan okullara ekipler anında müdahale ediyor. Eğitim kurumlarının  sorunsuz eğitimlerine devam etmesini için imkanlar seferber ediliyor.

 

Su ve kanalizasyon konusunda sıkıntı yaşayan okullar öncelik sırasına göre değerlendirilip sorunlar çözüme kavuşturuldu.Son bir yıl içinde ilçelerde eğitim kurumlarına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında ilçelerde 107 okulun altyapı sorunu giderildi.

 

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu'nun talimatlarıyla bir yıl içerisinde eğitim kurumlarına hizmet önceliği tanıyan VASKİ, okulların belirttiği ihtiyaçlara göre toplamda 10 bin 843 km'lik su,  bin 615 metrelik kanalizasyon hattı inşa etti.

 


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler