son dakika haberleri

VASKi'den büyük müjde.. Tüm ilçelere arıtma tesisi kuruluyor

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, Daire Başkanlıklarından brifing alarak kurumda yapılan çalışmaları değerlendiriyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
VASKi'den büyük müjde.. Tüm ilçelere arıtma tesisi kuruluyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 12.02.2019  15:33:00 eklendi.

 

 Genel Müdür Yardımcıları ve Daire Başkanlarının iştirak ettiği programda Tekataş, gelinen durumun analizini yaparak Van halkına yeni bir müjde verdi. Tüm ilçelere atık su arıtma tesisi kurulacağını açıkladı.


Arıtma Tesisleri Daire Başkanı Murat Aslan’ın sunumu ile mevcut arıtma tesislerinin durumu masaya yatırıldı. Halen Van merkez dışında Erciş, Edremit, Gevaş ve Başkale’de atık su arıtma tesisinin bulunduğunu açıklayan Genel Müdür Tekataş, Çatak İlçemizin projesinin onaylanıp ihaleden sonra yer teslimin yapıldığını geçen haftalarda duyurmuştuk. Ancak diğer ilçelerimizde arıtma tesisi bulunmuyordu. Buradan Muradiye, Çaldıran, Özalp, Saray, Bahçesaray,Gürpınar ilçelerine de atık su arıtma tesisisin yapılması için proje yapımlarının tamamlandığı müjdesini veriyorum. Van’ımıza Hayırlı olsun” dedi.


Çevreye duyarlı ve Vangölü havzasını koruma amaçlı yapılan çalışmalarla VASKİ’nin çevre dostu bir kurum olduğunun altını çizen Tekataş, gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmak için yaptığımız çaba kamuoyunun malumudur. Halen sürmekte olan Merkez İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisimiz ile de Türkiye ve Van’ın incisi Vangölünü kirlilikten tamamen arındırıyoruz. Özellikle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İlbank A.Ş Genel Müdürlüğü ile Van Valiliğine verdikleri desteklerden ötürü teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler