son dakika haberleri

VASKİ Dünya Su Gününü Öğrencilerle Kutladı

Her yıl 22 Mart'ta kutlanan Dünya Su Gününde Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ), öğrencilerle su gününü kutladı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
VASKİ Dünya Su Gününü Öğrencilerle Kutladı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 22.03.2018  11:28:00 eklendi.

VASKİ GENEL MÜDÜRÜ ALİ TEKATAŞ: SU HAYAT KAYNAĞIMIZDIR

 

 Van'ın Tuşba İlçesi Akköprü Mahallesinde ki Akköprü İlköğretim Okulunda düzenlenen proğram oldukça renkli geçti. Öğrenciler okul bahçesinde "Su hayattır" kareografisi oluşturdu.


VASKİ, öğrencilere ikramlarda bulunurken, ayrıca su israfını önlemek için hazırlanan broşür, Şehr-i Su Van dergisi ve şapka dağıttı.


Törende bir konuşma yapan Devlet Su İşleri 17. Bölge Müdürü Yunis Şenol, su tasarrufu konusunda uyarıda bulunarak, suyun kıymetinin bilinmesini istedi.


VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş da törende yaptığı konuşmada, su gibi saf, temiz ve duru olan çocukların 22 Mart Dünya Su Gününü kutladı. Tekataş,  hayatın özünün su olduğunu ve suyun dünyada gittikçe azalan bir kaynak olduğunu belirterek, tatlı su bakımından su zengini değiliz, aksine su fakiri sayılırız, suyu kullanırken de azami dikkat göstermeliyiz. Su tüm canlıların hayat kaynağıdır. Suya kıymet vereceğiz, israfını önleyeceğiz. Bu nimetin kıymetini bilmemiz gerekir. Afrikalı bir çocuğa muhabir en çok neyi istediğini sorduğunda, sadece evimizde akan bir musluğun olmasını istediğini söylüyor. Bizlerin su gibi bir hazinemizin olduğunu unutmayalım" şeklinde konuştu.


Akköprü İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Tahir Arslan ise, öğrencilerimize Dünya Su Gününde verdikleri desteklerden ve katılımlarından dolayı DSİ Bölge Müdürü Yunis Şenol ile VASKİ Genel Müdürü  Ali Tekataş'a teşekkür etti.


Genel Müdür Ali Tekataş daha sonra, kareografi oluşturan öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek, birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.


 Programda ayrıca Vanlı Gazeteci Şair Mehmet Feyat ise, su günü ile ilgili yazdığı "Baştacı Su" şiirini seslendirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler