son dakika haberleri

VASKİ’den hizmet atağı

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi(VASKİ) Çatak ilçesinde yaptığı hizmetlerle, altyapı eksikliğini önemli ölçüde giderdi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
VASKİ’den hizmet atağı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 20.03.2018  12:07:00 eklendi.

 Çatak Kaymakamı Hacı Asım Akgül başkanlığında muhtarların da katılımlıyla VASKİ'nin yaptığı çalışmaların ele alındığı bir toplantı düzenlendi.

 

Toplantıda VASKİ çalışmalarının takdimi muhtarlardan büyük takdir gördü. VASKİ Gevaş Şube Müdürü Tevfik Ergenç'in katıldığı toplantıda, 2017'de yapılan çalışmalar ile 2018 yılı projeleri değerlendirildi. Ergenç, VASKİ'nin çalışmaları hakkında detaylı bilgiler sundu. 

 

Çatak'ta 2017 yılında VASKİ'nin 13 bin 371 metre su hattı, 5 bin 759 metre de kanalizasyon hattı çektiği, bunun da geçmiş yıllara oranla büyük bir başarı olduğu kaydedildi. 
 

Bu yıl içerisinde de Çatak için yeni çalışmaların başlatılacağı belirtilerek; Karşıyaka, Görentaş, Ağaçlık, Uzuntekne mahallelerine yeni su hattı çekileceği, ayrıca ilçenin ihtiyacı olan 50 tonluk bir su deposu ile 24 adet kaptajın da yapılacağı kaydedildi. 

 

Çatak Kaymakamı Hacı Asım Akgül de, VASKİ'ye çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, yapılanların vatandaşlar için çok önemli olduğunu ve bundan sonra da ilçe için yatırımlarının süreceğini söyledi. 

 

 


Çatak |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler