son dakika haberleri

Vanlı Yetimler Tuşba'nın Kardeşlik Sofrasında Buluştu

Tuşba Belediyesi ile İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Van Şubesi ile ortaklaşa ‘Dünya Yetimler Günü’ nedeniyle iftar programı düzenlendi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Vanlı Yetimler Tuşba'nın Kardeşlik Sofrasında Buluştu
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 01.06.2018  09:06:00 eklendi.

 Ramazan ayı boyunca Şehr-i Tuşba’da Şehr-i Ramazan sloganı ile kurduğu ‘Kardeşlik Sofrası’ ile yüzbinleri bir araya getiren Tuşba Belediyesi, bugün de 3 ayrı mahallede kurduğu sofraların birinde sadece yetimleri ağırladı. İftar programına Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü M. Nuri Bekiroğlu, İHH İnsani Yardım Vakfı temsilcileri ve çoğunluğu çocuklardan olmak üzere yaklaşık bin kişi katıldı.


Programda konuşan Başkan Özgökçe, Tuşba Belediyesi olarak her zaman yetimlerin yanında ve emirlerinde olduklarını belirtti. Belediyenin kurulduğu 2014 yılından bu yana her yıl Ramazan Ayı’nın 15’inde tüm dünyada olduğu gibi Tuşba Belediyesi olarak kendilerinin de yetimlerle olabilmek adına, İHH İnsani Yardım Vakfı ile birlikte iftar programı düzenlediklerini söyledi. Başkan Özgökçe, “Bu güzel iftar programında sizlerle birlikte bulunmamızın mutluluğunu ve hazını yaşıyoruz. Ramazan bereketi başta Tuşbamıza, Vanımıza ve tüm İslam alemine inşallah bereketler, hayırlar ve güzellikler getirir. ‘Yetim gülerse dünya güler’ ama ‘Yetim ağlarsa da tüm dünya ağlar, tüm insanlık ağlar’ Bizler de inşallah bu anlamda yetimlerimizin gülmeleri, gülümsemeler ve mutlu olabilmeleri için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Tuşba Belediyesi olarak inşallah her daim yetim kardeşlerimizle birlikte olacağız ve yetim neredeyse Tuşba Belediyesi orada olacaktır" dedi.


Dünya genelinde çoğunluğu çocuk olmak üzere milyonlarca yetimin bulunduğunu ifade eden Başkan Özgökçe, “Bizim temel amacımız hem yetimlerle ilgili bir farkındalık oluşturmak hem de yetimleri organ mafyalarından, insan kaçakçılarından ve misyoner örgütlerden muhafaza edebilmektir. Kur’an-ı Kerim’de ve hadisi şeriflerde yetimlere hamilik yapılması hususunda müteaddit kez hatırlatmalar bulunmaktadır” şeklinde konuştu.


Kur’an-ı Kerim tilaveti ve yapılan dualar eşliğinde iftarlarını açan yetim çocuklara Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü çalışanları tarafından çeşitli oyuncak ve hediye paketleri verdi.


Tuşba  |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler