son dakika haberleri

Vanlı oryantiringciler Avrupa yolunda

Erzurum’da düzenlenen Kayakla Oryantiring Türkiye Şampiyonasında başarı elde eden Vanlı sporcular, Bulgaristan’da düzenlenecek Avrupa şampiyonasına katılacak.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Vanlı oryantiringciler Avrupa yolunda
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 22.01.2018  09:45:00 eklendi.

Türkiye Oryantiring Federasyonu 2018 faaliyet programında yer alan ve Erzurum Kandilli Kayak Merkezinde yapılan Kayakla Oryantiring Türkiye Şampiyonasına katılan Vanlı sporcular, sergiledikleri üstün performansla Türkiye Oryantiring Milli Takımına seçilerek şubat ayında Bulgaristan’da düzenlenecek Avrupa şampiyonasına katılmaya hak kazandılar.


Kayakla Oryantiring Türkiye Şampiyonasına katılan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü sporcularından Uğur Ayçiçek Elit erkekler kategorisinde, Kezban Taş ise elit kadınlar kategorisinde birinci gelerek Türkiye Oryantiring Milli Takımına seçildiler.

 


Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Kayak Antrenörü Haris Korkmaz ise, Van’ın bu branşta önemli bir mesafe kat ettiğini belirterek, “İlimiz oryantiring sporunun tüm branşları için uygun bir iklime sahip iller arasında yer alıyor. İlimizde şimdiye kadar oryantiring branşında herhangi bir altyapı ve yarışmalarda ilimizi temsil edecek okullarda sporcu taramaları ile performans değerlendirilmeleri hiç yapılmamış. Bizler ise ilimizde son 3 yıldır il müdürlüğümüzün destekleriyle katıldığımız bu yarışmada iki sporcumuzun üstün bir performansla şubat ayında Bulgaristan’da yapılacak olan Avrupa şampiyonasında ülkemizi temsil edecekler” dedi.


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler