son dakika haberleri

Vanlı öğrencilerin İstanbul ve Çanakkale gezisi

Van Valiliği koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen Biz Anadolu’yuz projesi kapsamında 100 öğrenci İstanbul ve Çanakkale’yi gezdi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Vanlı öğrencilerin İstanbul ve Çanakkale gezisi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 22.01.2018  11:44:00 eklendi.

 Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, dezavantajlı çocuk ve gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerini sağlama, topluma faydalı bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunma ve güvenli yaşama dolaylı olarak olumsuz yönde etki eden yoksunlukları azaltma amacıyla Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında “Biz Anadolu’yuz” projesi yürütüldüğü belirtildi.

 

Proje kapsamında 18-22 Ocak 2018 tarihleri arasında İstanbul ve Çanakkale gezisi düzenlendiği ifade edilen açıklamada, “İlimiz okullarından seçilen 100 öğrenci, müdürlüğümüz personeli refakatinde 18 Ocak 2018 tarihinde Ferit Melen Havalimanından İstanbul iline hareket etmiştir. Proje kapsamında belirlenen öğrencilerimize şapka, tişört, çanta, eşofman takımı, spor ayakkabı ve mont hediye edilmiştir.

 

Ayrıca öğrencilerimizin 20 Ocak 2018 tarihinde İstanbul Şükrü Saraçoğlu Stadyumunda oynan Fenerbahçe-Göztepe müsabakasına katılımı sağlanmıştır. Bu çalışmalar, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşamaları için atılan adımların başlangıcıdır. Bu tür sosyal proje, faaliyet ve etkinlikleri arttırarak sürdürmek ve kalıcı hale getirmek hedefimizdir” denildi.

 

 

 

 

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler