son dakika haberleri

Vanlı boksör yarı finale yükseldi

Gençler Avrupa Boks Şampiyonasında Türkiye’yi temsil eden Vanlı boksör yarı finale yükseldi

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Vanlı boksör yarı finale yükseldi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 26.10.2017  16:28:00 eklendi.

 Van Boks İl Temsilcisi olan Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli’nin destekleriyle Gençler Avrupa Boks Şampiyonasında Türkiye’yi temsil eden Vanlı boksör yarı finale yükseldi.

 

  21 Ekim’den bu yana Antalya’da devam eden Gençler Avrupa Boks Şampiyonasına 52 kiloda katılan Vanlı boksör Azat Demirhan, rakiplerini tek tek mağlup ederek çeyrek finale kadar geldi. Dün yapılan çeyrek final müsabakalarında ise İtalyan rakibini üstün bir performansla yenerek yarı finale yükselen Azat Demirhan, Avrupa üçüncülüğünü garantiledi. Önümüzdeki günlerde yapılacak karşılaşmalardan da başarıyla çıkmayı hedefleyen Demirhan, Van’a altın madalyayla dönmek istiyor.


  “Bu başarıyı Kaymakam Çiçekli’ye ithaf ediyoruz”

 

  Milli Boks Antrenörü Ayhan Öz, Van Boks İl Temsilcisi olan Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli’nin ve Edremit Belediyesinin büyük destekleriyle finale çıkıp, altın madalyayla Van’a dönmeyi arzu ettiklerini belirterek, bu başarının asıl mimarının Kaymakam Çiçekli olduğunu kaydetti. Bu başarıyı Kaymakam Çiçekli’ye ithaf ettiklerini anlatan Öz, “Kaymakam Bey spordan sorumlu Van Vali Yardımcısı olduğu dönemlerde de hep yanımızda bulunarak, bizlere büyük destekler sundu. Sadece bize değil, tüm sporcuların başarı elde etmesi için malzemesinden tutun tüm sorun ve sıkıntılarımızı çözmek için büyük uğraşlar verdi. Biz bu yüzden kendisine çok şey borçluyuz. Bugün Azat bu başarıyı elde ettiyse, bunda en büyük pay Kaymakamımız Atıf Çiçekli’nindir. Kendisine ilimiz ve ülkemiz adına şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. 


  “Edremit’te geleceğin sporcuları yetiştiriliyor”

 

  Öz, Van'da işportacılık yaparken boks takımına kazandırılan ve elde ettiği şampiyonluklarla birçok spor kulübünün dikkatini çekmeyi başaran Azad Demirhan gibi nice sporcuların Edremit Belediyesinin sağladığı imkanlarla yetiştirildiğini kaydetti. Öz, “Edremit Belediyesi tarafından Nur Tatar Kapalı Spor Salonu’nda birçok spor branşında eğitim verilerek geleceğin sporcuları yetiştiriliyor. Belediyenin tahsis ettiği servislerle özellikle maddi durumu düşük ailelerin ikamet ettiği Süphan ve Şabaniye gibi mahallelerden alınan çocuklar, burada eğitim görüyor. Belediyemizin sağladığı bu imkanların meyvelerini önümüzdeki yıllarda alacağız inşallah” diye konuştu.

 


Edremit |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler