son dakika haberleri

Vanlı atletler Trabzon'dan 5 madalya ile döndüler

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Trabzon’da düzenlenen U18 Bölgesel Atletizm Şampiyonası katılan, Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm sporcularından Nevin İnce 800 metrede şampiyonluk, 400 metrede birincilik madalyasının sahibi oldu

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Vanlı atletler Trabzon'dan 5 madalya ile döndüler
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 10.08.2020  15:45:00 eklendi.

 Türkiye Atletizm Federasyonu 2020 faaliyet programında yer alan ve Trabzon’da yapılan U18 Bölgesel Atletizm Şampiyonasına Van adına katılan, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Sporcularından Nevin İnce 800 metrede 2.14’lük derecesiyle Şampiyonluk, 400 metrede de 57,74’lük derecesiyle birincilik madalyasının sahibi olurken, Yarışmalarda Van’ı disk atma branşında temsil eden Hazal Durak birinci, Sudenaz Aktaş ikincilik madalyasının sahibi oldu. U18 Bölgesel Atletizm Şampiyonası Erkekler Üç Adım kategorisinde mücadele eden Ali Nail Eker ise bronz madalyanın sahibi oldu.

 

 

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Trabzon’da düzenlenen U18 Bölgesel Atletizm Şampiyonası katılan, Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm sporcularından Nevin İnce 800 metrede şampiyonluk, 400 metrede birincilik madalyasının sahibi oldu.

 

Aynı yarışmanın Disk Atma Kategorisinde Hazal Durak Birinci, Sudenaz Aktaş ikincilik madalyasının sahibi oldu. Yarışmanın Erkekler 3 Adım Kategorisinde Van’ı temsil eden Ali Nail Eker de ilimize üçüncülük madalyası kazandırdı.

 

Trabzon’da yapılan U18 Bölgesel Atletizm Şampiyonasını yarışmalarını değerlendiren, Atletizm Antrenörü Münir Akkoyun, aldıkları başarıların kendileri için oldukça önemli olduğunu söyledi. İki sporcunun en yakın rakibine bile fark attıklarını vurgulayan Akkoyun, "İlimiz adına kazanmış olduğumuz, 1 Türkiye Şampiyonluğu, 2 birincilik, 1 ikincilik ve 1 üçüncülük dereceleri ile 01-02 Eylül 2020 tarihlerinde İstanbul’da yapılacak olan U20 Balkan Milli Takım Seçmelerinde ilimizi temsil etme hakkı kazandık. Yarışların genelinde iyi bir performans sergiledik ve sporcularımızın her biri elinden geleni fazlası ile yaparak farklı kategorilerde başarılar elde ettiler.

 

İlimiz adına gelecek vaadeden sporcularımızın her biri katıldıkları il, bölge ve Türkiye Şampiyonası gibi yarışmaların sonucunda elde etmiş oldukları böylesi başarılı sonuçları ile federasyon yetkilerimiz tarafından takdir görerek, başarı dilekleri aldı.

 

Sporcularımız ile her gün performans ve özel olarak ilgilenip, antrenmanlarını da bizzat yakından takip ediyoruz. Sporcularımızın almış oldukları dereceleri bizler için gerçekten çok sevindirici oldu. Umarız bu güzel başarılarımızı ileriki aylarda katılacağımız, U20 Balkan Milli Takım Seçmelerinde daha başarılı dereceler elde ederek ilimizden daha çok bahsettireceğimize inanıyoruz” dedi.

Antrenör Akkoyun, ilimizde atletizm branşına vermiş olduğu desteklerden dolayı; Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” Diye konuştu.


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler