son dakika haberleri

Van'ın Saray ilçesinde emekli olan 49 güvenlik korucusuna veda yemeği

Van’ın Saray ilçesinde emekli olan 49 güvenlik korucusuna veda yemeği verildi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van'ın Saray ilçesinde emekli olan 49 güvenlik korucusuna veda yemeği
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 27.02.2018  17:41:00 eklendi.

Saray Belediyesi Düğün Salonunda, Saray Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İbrahim Bayır, Van İl Jandarma Komutan Yardımcısı Jandarma Kurmay Albay Türker Cice, kurum amirleri ve güvenlik korucularının katılımıyla gerçekleşen veda yemeği, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlandı. Van İl Jandarma Komutan Yardımcısı Jandarma Kurmay Albay Türker Cice’nin günün anlamını belirten konuşmasının ardından, Saray Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İbrahim Bayır bir konuşma yaptı.


Bayır, “Öncelik vatanı, milleti, devleti ve bayrağı uğruna şehit düşen tüm güvenlik korucularına Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Ülkemizin bekası için gerek polisimiz, gerek askerimizle omuz omuza, canla başla mücadele vermektesiniz. Bunun en güzel örneği Zeytin Dalı Harekâtında görev almak için büyük çabalar gösteren ve şahadet şerbeti içmekten bir an olsun tereddüt etmeyen korucularımızı da gördük. Gerek yurt içi, gerekse yurt dışı topyekun terörle mücadele verilmektedir. İçinde geçtiğimiz bu süreçte, siz güvenlik korucularına büyük görev düşmektedir. Bu mücadelede aldığınız her görevi hakkıyla, layıkıyla yerine getirdiğinize olan inancım tamdır. Görevini hakkaniyetle yerine getiren ve görev süresi biten güvenlik korucularımıza, ülkemize yaptıkları hizmetten dolayı teşekkür ediyorum. Göreve devam eden güvenlik korucularımıza başarılar diliyorum. Allah bütün güvenlik güçlerimizin yar ve yardımcısı olsun” dedi. 


Konuşmaların ardından emekli olan güvenlik korucularına Saray Kaymakamlığı tarafından hazırlanan plaketler verildi. Yenilen yemeğin ardından program sona erdi.


Saray |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler