son dakika haberleri

Van'ın Bahçesaray İlçesi'nde Mayıs Ayında Karla Mücadele Devam Ediyor

Van'da mayıs ayının ilk haftasında Bahçesaray karayolunda yol temizleme çalışmaları devam ediyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van'ın Bahçesaray İlçesi'nde Mayıs Ayında Karla Mücadele Devam Ediyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 07.05.2016  13:22:00 eklendi.

Türkiye'nin doğu ve batı kesimleri arasındaki iklim farklılıkları, özellikle bahar aylarında ilginç görüntülere sahne oluyor. Havaların hızla ısınmasıyla batı ve güney bölgelerine vatandaşlar denize girerken, Van-Bahçesaray karayolunda metrelerce kar kütleleri var.


Şehir merkezinde 1 haftadan buyana belli aralıklarla yağan yağmur yağarken Van-Bahçesaray karayolu üzerinde bulunan 2985 rakımlı Karapet Geçidi’nde ise kar yağdı. Kar yağışı ile birlikte Karapet Geçidi’nde araçların sıkıtı çekmemesi için Karayolları 11.Bölge Müdürlüğü 111. Şube Şefliği'ne bağlı Görentaş Şantiye Şefliği ekipleri, bölgeye hazır bekletilen iş makinesini sevk etti. Yaklaşık 2 saatlik çalışma sonucu kar temizleme ve yol genişletme çalışmalarını tamamlayan ekipler normale dönerken araç sürücüleri ise rahat bir şekilde yollarına devam ettiler.


Kepçe operatörü Muttalip Alataş, kimi vatandaşların piknik yapıp kimi vatandaşlar ise denize girerken, kendileri burada karla mücadele çalışması yaptıklarını söyledi. Alataş, “Bahçesaray yolunda çalışan ekipler, kefenleri koltuklarının altında. Çünkü buranın her tarafı uçurum” dedi.


Bahçesaray |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler