son dakika haberleri

Van'daki okulun ERG'deki büyük başarısı

Van’ın Tuşba ilçesinde bulunan Akköprü İlkokulu, Eğitim Reformu Girişiminin (ERG) düzenlediği proje yarışmasında kendi kategorisinde birinci oldu.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van'daki okulun ERG'deki büyük başarısı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 10.04.2018  13:57:00 eklendi.

Tuşba ilçesinde bulunan Akköprü İlkokulu Müdürü Mehmet Tahir Arslan’ın başvurusunu yaptığı “Şehir Atıklarının Yolculuğu” proje yarışmasında, "Eğitimde Ekolojik Okuryazarlık Nasıl Güçlenir-Desteklenir?" kategorisinde birinci olarak sunum yapılmaya değer görüldü. 

 

Açıklamalarda bulunan Okul Müdürü Mehmet Tahir Arslan, projelerinin katılımcılar tarafından büyük ilgi gördüğünü belirtti. Okul Müdürü Arslan, “Akköprü İlkokulu 3 yıldır uyguladıkları ‘Uygulamalı Çevre Eğitimi’ ve 2 yıldır üye olarak tüm kriterlerini yerine getirip denetimlerine tabi oldukları uluslararası ‘Eco Schools’ projesi kapsamında, doğal yaşama ve ekosistemlere zarar veren alanlara geziler düzenledi. Sorunu öğrencilerle birlikte anlamlandırabilmeye çalışılarak bu süreçlerde olumlu, koruyucu ve düzeltici roller üstlenen birer çevre gönüllüsü ve birey olan bir nesil yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu çerçevede izleyici kalmayıp çevre etkinliği ve projelerinde rol alarak bir farkındalık oluşturmaya çalışılmaktadır. Ben bu vesileyle projemize ilgilerinden dolayı ERG yönetimine teşekkür ederim” dedi. 


Tuşba  |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler