son dakika haberleri

Van'da üniversite öğrencisi Piroze Kont'u kaçıran kişi tutuklandı

Van’da evlenmek istediği üniversite öğrencisi Piroze Kont'u rızası dışında kaçıran şahıs tutuklandı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van'da üniversite öğrencisi Piroze Kont'u kaçıran kişi tutuklandı
Haber Yorumları
  • admin 2017-10-18 haber içinde zaten piroze kont yazıyor. Ancak emniyetin yaptığı açıklamaya göre diye kırmızı yazıyla yazılmış bir kısım var yani emniyetin tırnak içinde verdiği resmi ifadede P.K yazıyor. Tırnak içinde verilen bir ifade değiştirilmez.
  • mbk 2017-10-16 bu nasıl haber anlayışıdır anlamış değilim haber başlığı piruze kont içerik p.k.diye kodla hayran kalmamak mümkün değil

    Haber Tarihi : 16.10.2017  12:12:00 eklendi.

 Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğrencisi Piroze Kont'un kaçırılmasıyla ilgili çalışma yapıldığı belirtildi.

 


Piroze Kont isimli kızı daha önce evlenmek için ailesinden isteyen, ancak olumsuz yanıt alması üzerine peşini bırakmayan M.G. isimli kişinin olayı gerçekleştirdiğini tespit eden polis ekipleri, Erçek Gölü civarındaki Beybucağı mevkiine operasyon yaptı.

 

 

TUTUKLANDI


Operasyonda Piroze Kont ile kendisini kaçıran M.G. ve ona yardım ettiği öne sürülen kardeşleri Ö.G. ve C.G. yakalandı. Piroze Kont'un zorla kaçırıldığını ve şikayetçi olduğunu beyan etmesi üzerine gözaltına alınan zanlılardan M.G. tutuklanırken, kardeşleri ise serbest bırakıldı.

 

 

 

Van Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada " 11 Ekim 2017 günü saat 07.00 sıralarında İlimiz İpekyolu İlçesi Bostaniçi Mahallesinde otobüs bekleyen Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğrencisi olan  P.K. isimli bayanın kimliği belirsiz Şahıs/ Şahıslarca zorla araca bindirilerek kaçırılması olayıyla ilgili olarak;


Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerimizce; Olay ile ilgili olarak yapılan çalışmalarda, olayın failinin P.K. isimli bayanı daha önce evlenme amaçlı ailesinden isteyen,  ancak olumsuz yanıt alması üzerine mağdurun peşini bırakmayan M.G. isimli şahıs olduğu tespit edilmiştir.  Mağdur P.K. isimli bayanın kurtarılması ve olayın şüphelisi olan M.G. isimli şahsın yakalanmasına yönelik yapılan kapsamlı çalışmalar sonucunda; 13 Ekim 2017 günü yapılan operasyonda alıkonulan P.K. ve olayın şüphelisi olan M.G.  isimli şahıslar Erçek Gölü civarı Beybucağı mevkiinde ele geçirilmiştir.


Mağdur P.K. isimli bayanın alınan beyanında zorla kaçırıldığını ve şikayetçi olduğunu beyan etmesi üzerine; şüpheli M.G. isimli şahıs ile kaçırma olayında yardımı olan şüphelinin kardeşleri olan Ö.G. ve C.G. yakalanarak gözaltına alınmıştır.


Gözaltına alınan M.G. Ö.G. ve C.G. isimli şüpheli şahıslar için haklarında tanzim edilen tahkikat evrakları ile birlikte çıkarıldıkları adli makamlarca; C.G. isimli şüpheli şahıs Cumhuriyet Başsavcılığınca Serbest, Ö.G. Adli Kontrol Kararı İle Serbest, M.G. ise TUTUKLANMIŞTIR. " denildi

 


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler