son dakika haberleri

Van'da koronavirüsten can kaybı artıyor: Ölü sayısı 17’ye yükseldi

SBÜ Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek binasında koronavirüs tedavisi gören ve kronik hastalığı bulunan Abdullah Baycan (65) ve Cevahir Çaşurluk isimli vatandaş hayatını kaybetti. Van’da koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 17’ye yükseldi. Koronavirüs şüphesi ile test yapılmak üzere

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van'da koronavirüsten can kaybı artıyor: Ölü sayısı 17’ye yükseldi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 29.07.2020  21:59:00 eklendi.

Dünyayı tehdit eden Koronavirüs Van’da can almaya devam ediyor. Van’da yeni tip Koronavirüs salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 17’ye yükseldi. Koronavirüs dünya genelinde bir tehdit olarak artmaya devam ediyor.


Van’da Koronavirüs (Covid-19) vaka sayıları artmaya devam ederken Abdullah Baycan (65) isimli vatandaş Covid-19 tedavisi gördüğü SBÜ Van Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi İpekyolu ek binasında (Eski İstanbul Hastanesi)’nde hayatını kaybetti.


Koronavirüs belirtileri olan ve İpekyolu Ek Polikliniğe gelmeden SBÜ Van Bölge Eğitim Hastanesi'nde vefat eden Cevahir Çaşurluk'un ise testinin pozitif olduğu vefat ettikten sonra öğrenildi. Böylelikle Van’da Koronavirüs’ten hayatını kaybedenlerin sayısı 17’ye yükseldi.


Van’da, Covid-19 kaynaklı can kayıpları devam ederken, SBÜ Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi İpekyolu Ek Polikliniği’nde 2, SBÜ Van Bölge Eğitim Hastanesi'nde ise 1 kişi daha Koronavirüs’ten hayatını kaybetti.


Akut böbrek yetmezliği rahatsızlığı bulunan Abdullah Baycan (63) Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Koronavirüs şüphesi ile test yapılmak üzere SBÜ Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi İpekyolu Ek Polikliniğine (Eski İstanbul Hastanesi) sevk edilen Ayşe Erdoğan’ın ise test yapılmadan hayatını kaybetti.


38 yaşında olan Ayşe Erdoğan’ın daha önce kalp kapakçığı operasyonu geçirdiği öğrenilirken, koronavirüs testi yapılmadan hayatını kaybettiği öğrenildi.


Koronavirüs belirtileri olan Cevahir Çaşurluk isimli vatandaşın da İpekyolu Ek Polikliniğine gelmeden SBÜ Van Bölge Eğitim Hastanesi'nde vefat ettiği öğrenildi. Van’da Ayşe Erdoğan’ın haricinde koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 17’ye yükselmiş oldu.


Kaynak: Van Postası Gazetesi

 


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler