son dakika haberleri

Van'da korona virüsten 9'uncu can kaybı

Van'da korona virüs nedeniyle yaşanan ölümlere bir yenisi daha eklendi. Kronik rahatsızlıkları da bulunan, korona virüs testi pozitif çıktığı için tedavi altına alınan Muhbet Çiftçioğlu dün akşam vefat etti.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van'da korona virüsten 9'uncu can kaybı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 20.05.2020  00:36:00 eklendi.

Van Valiliği yaptığı açıklamalarla korona virüs tedbirlerine uyulması gerektiği yönündeki uyarılar yapmasına rağmen, tedbirlere uymayanlar nedeniyle korona virüs vakalarında artış ve ölümler meydana geliyor. Son olarak da rahatsızlığı nedeniyle kendisini ziyarete gelen çocuklarından korona virüs salgını bulaşan kalp yetmezliği, hipertansiyon gibi kronik rahatsızlıkları da bulunan Muhabbet Çitftçioğlu hayatını kaybetti.


Korona virüs salgınının Türkiye'de görüldüğü 11 Mart 2020 tarihinden bu yana Van'da 8 can kaybı yaşanmıştı. 9'uncu can kaybı da dün akşam yaşandı.


9'uncu can kaybı ile ilgili olarak Van Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.


İlimiz Erciş İlçesi Karatavuk Mahallesinde ikamet eden 67 yaşındaki Muhbet Çiftçioğlu 26.03.2020 tarihinde kendisini ziyarete gelen çocuklarını ikametinde misafir ettikten sonra 12.04.2020 tarihinde ateş, öksürük ve nefes darlığı şikayetleri üzerine Erciş Şehit Rıdvan ÇEVİK Devlet Hastanesine başvurmuş, yapılan tetkikler sonucu koronavirüs (Covid-19) şüphesi ile Van Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmişti.


Kalp yetmezliği, hipertansiyon ve KOAH gibi kronik rahatsızlıkları bulunan Çiftçioğlu‘nun 15.04.2020 tarihinde alınan sürüntü örneği ile Covid-19 olduğu kesinleşmişti.


Yapılan tüm tedavilere rağmen genel durumu kötüye giden Çiftçioğlu, 19 Mayıs 2020 tarihinde vefat etmiştir.


Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyoruz.


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler