son dakika haberleri

Van'da Kadınlardan el emeği göz nuru sergisi

Van’ın İpekyolu Kaymakamlığı Aile Destek Merkezi bünyesinde açılan kurslarda kadınlar tarafından yapılan dikiş nakış, ebru ve kara kalem çalışmaları sergilendi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van'da Kadınlardan el emeği göz nuru sergisi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 05.11.2016  16:26:00 eklendi.

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde bulunan Şişli Öğretmenevi bahçesinde açılan ve üç gün sürecek olan sergiye Vanlı kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Sergide el emeği göz nuru birçok yöresel el işi ürünlerinin yanı sıra ebru ve kara kalem çalışmaları da yer aldı.

 

Açıklamalarda bulunan İpekyolu Aile Destek Merkezi Dikiş Nakış Hocası Elvan Şiyar, yılda bir sefer merkezde yapılan çalışmaların sergilendiğini belirterek, “Burada üç sınıfımızın karma sergisi yer almaktadır. Kuaför, dikiş-nakış, ebru ve kara kalem çalışmalarımızı sergiledik.

 

Dün açtığımız sergimiz pazar gününe kadar açık kalacak. Yılda bir sefer açtığımız sergimiz satış amaçlıdır. Sergimizde daha çok el emeği göz nuru çalışmalarının yanı sıra tablolar, kara kalem çalışmaları, ebru sanatı ile kuaför süslemeleri yer almaktadır. Buradaki çalışmaların tamamı öğrencilerimize aittir. Yılda bir defaya mahsus sergi açıyoruz. Buradaki amacımız da hem öğrencilerimizin ürettikleri el emeklerinin paraya dönüştürülmesi hem de bu anlamda kadınlarımızı aile bütçesine katkıda bulunmalarını teşvik etmektir. Kursiyerlerimiz aynı zamanda benzer çalışmaları sipariş üzerine de yapmaktadırlar. Tüm Vanlıları sergimize bekliyoruz” diye konuştu.

 

Üç gün sürecek olan sergiye özellikle kadınların yoğun ilgi gösterdikleri görüldü.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


Kadın |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler