son dakika haberleri

Van’da mini G3 yapılacak

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Van ili Genç Girişimciler İcra Kurulu (GGK) aylık olağan toplantısı gerçekleştirildi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van’da mini G3 yapılacak
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 10.12.2019  13:47:00 eklendi.

 Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva ve Yönetim Kurulu Üyesi Eren Görsel Görmen’in de yer aldığı toplantıyı, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say ziyaret ederek, katılım sağladı.

 

Toplantıda ilk olarak Genç Girişimciler Kurulu’nun yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgiler veren Van GGK Başkanı M. Seyhan Demir, proje ve çalışmalarla ilgili sunum yaptı. Geleceğin Gücü Girişimciler Forumu'nun (G3 Forum) Van’da yapılması için yürüttükleri çalışmaları anlatan Demir şunları söyledi:

 

 

‘VAN’IN GÜCÜ GİRİŞİMCİLİK FORUMU’

 

“G3 Forumu için bildiğiniz üzere girişimlerimiz var. Bu anlamda TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan bir sözlü, söz aldık. G3’ün Van’da yapılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda G3 Forumunun Van’da yapılabileceğini göstermek amacıyla, Van’ın Gücü Girişimcilik Forumunu, yani mini bir G3’ü ilimizde yapmak istiyoruz. G3 Forumu bizim için çok önemli. Bu yüzden de yapacağımız Van’ın Gücü Girişimcilik Forumunu ile bu isteğimizi bir kez daha dile getireceğiz. Bu anlamda geçtiğimiz hafta Van’da ağırladığımız Doğu Anadolu illerinden gelen TOBB GGK İl Başkanlarımıza da bunu söyledik. Kendilerinden de bu anlamda destek istedik.”

 

 

‘TURİZM ALGI ENDEKSİ PROJESİ’

 

Demir, ayrıca Van’da yapacakları “Van’ın Gücü Girişimcilik Forumu”nda ilk 5’e girecek proje sahiplerini en yakın zamanda yapılacak olan G3 Forumu’na götüreceklerini ifade etti.

 

Bir diğer projeleri olan “Turizm Algı Endeksi Projesi”ni Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’na (DAKA) sunduklarını ifade eden Demir, “Turizm Algı Endeksi Projemiz var. Bu proje ile özellikle de İranlı turistler başta olmak üzere, ilimize gelen turistlere bir anket yapacağız. Yaptığımız anketlerde turistlerin memnuniyet oranlarını ölçeceğiz. Bu yaptığımız anketleri bir sonraki yıl bir daha yapacağız. Örneğin bir önceki yıl yüzde 80 olan memnuniyet oranı bir yıl sonra artıysa hangi alanda artmış diye üzerine çalışma yapacağız. Ancak önceki yıl yüzde 80 olan memnuniyet oranı düştüğünde de hangi alanda azalma olmuş ve neden olmuş bunu ele alacak, gerekirse bu kapsamda azalmanın sebeplerinin derinine ineceğiz.” Dedi.

 

 

 

BAŞKAN TAKVA’DAN SÜRPRİZ

 

Genç Girişimciler İcra Kurulu (GGK) aylık olağan toplantısına katılan Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, burada yaptığı konuşmasında, oda üyeleriyle ilgili yapacaklarını bir projeyi anlattı.

 

 

Takva şöyle konuştu: “Oda üyelerimizin kendilerini Web TV üzerinden tanıtmalarına katkı sunmak için bir proje yaptık. Bu kapsamda kendi işyerini tanıtacak olan üyelerimize oda olarak böyle bir katkı sunacağız. Bu projeye de Genç Girişimciler Kuruluyla başlayalım. Sosyal medya üzerinden kendi işyerlerinizi tanıtın. Bu da sizin için bir sürprizimiz olsun.” Takva konuşmasının devamında, “Genç Girişimciler Kurulu önemli bir kurul. Yönetim olaraksizleri destekliyor ve yapacağınız projelerde sizlere destek vermeye hazırız. Anlattığınız projelerle ilgili de üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız.” İfadelerini kullandı.

 

 

 

BAŞKAN SAY TOPLANTIYA KATILDI

 

Van TSO’yu ziyaret eden Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’da GGK’nın aylık olağan toplantısına katılım sağladı. GGK’nın projelerini dinleyen Say şunları söyledi: “Öncelikle şunu belirtmek isterim, ticaret ve sanayi odamıza benim uzun zamandan bu yana bir aidiyet bağım var. Bahsetmiş olduğunu G3 Forumu önemli bir konu. Başkanımın Ankara’da, TOBB’da önemli bir yeri var. Bu noktada bize de bir şey düşerse, kulis faaliyeti yürütmeye hazırız.”

 

 

Edremit’te yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler veren Say, “Turizm Algı Endeksi Projesi çok önemli bir çalışma. Bu çalışma kesinlikle yapılmalı. Ayda bir yaptığınız bu toplantılarınızdan bir tanesine ev sahipliği yapmaya hazırız. Bu anlamda bizde toplantıya katılır ve birlikte çalışmaya hazırız. Van için taş üstüne taş konulacak her projenin yanındayız, arkasındayız. Sizinle birlikte olduğumuz için çok mutlu oldum. Edremit Belediyesi olarak Genç Girişimciler Kurulan kapılarımız sonuna kadar açıktır.” Dedi.

 

 

Toplantı karşılıklı fikir alışverişi ile sona erdi.

 

 

 

 

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler