son dakika haberleri

Esiner Çetin, Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcılığına atandı

Ağustos ayında yapılan görevlendirme ile görevden alınan belediye başkanının yerine Van Valisi Mehmet Emin Bilmez’ni atandığı Van Büyükşehir Belediyesi’nde kadro değişimi sürüyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Esiner Çetin, Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcılığına atandı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 12.11.2019  09:37:00 eklendi.

 Van Büyükşehir Belediyesi’nde kadro revizyonu sürüyor. Görevlendirmeler sonrası genel sekreterlik, genel sekreter yardımcılığı ve daire başkanlıklarına yapılan atamalar devam ederken Esiner Çetin yeni genel sekreter yardımcılarından birisi oldu.

 

 

 

BÖLGEYİ BİLEN, YEREL YÖNETİCİLİĞİ BİLEN BİR AİLEDEN GELİYOR

Bölgeyi bilen ve bilinen bir aileye mensup olması ile bilinen Çetin, aynı zamanda yerel yönetimleri bilen bir aileden geliyor. Yerel yönetimleri bilmesi ile de dikkatleri çeken Çetin’in yönetici tecrübesine sahip olması ve çeşitli alanlarda iş tecrübesine sahip olması göreviyle ilgili avantajları arasında yer alıyor.

 

 

ESİNER ÇETİN KİMDİR?

06.02.1979 yılında dünyaya dünyaya gelen Esiner Çetin, Hakkari Cumhuriyet ilk okulunda eğitim hayatına başladı. Yüksek Mimar bir babanın ortaca oğlu olan Çetin, aile hayatının Van’da devam etmesi nedeniyle, Orta eğitimini Vangölü Anadolu lisesinde tamamladı. Lise eğitimini ise Ankara Mustafa Kemal lisesinde tamamladı. Gaziantep Üniversitesi iktisadi İdari Bilimler fakültesi İşletme bölümünü derece ile tamamlayan Çetin, 2005 yılında iş hayatında Türkiye’nin en büyük bankalarından İş Bankasında başladı. Bankasının, barklı hizmet alanlarında yöneticilik kadrosu ile çalışan Çetin, Bankacılık sektöründe son dönemin stratejik öneme sahip, dış ticaret, yurt dışı krediler, Yurt dışı finans kaynakları, uluslararası finans hukuku alanlarında çalışmalar yürüttü. Evli bir çocuk babası Esiner Çetin, İngilizce, Kürtçe, Arapça dillerini ileri düzeyde bilmektedir.

 

ŞEHRİVAN GAZETESİ


 

 


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler