son dakika haberleri

AK Partili Yeneroğlu, Van'daki polis müdahalesiyle ilgili...

AK Partili milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Van'daki polis müdahalesiyle ilgili paylaşımına yönelik tepkiler üzerine açıklama yaptı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
AK Partili Yeneroğlu, Van'daki polis müdahalesiyle ilgili...
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 23.08.2019  18:08:00 eklendi.

Yeneroğlu, "Hukuksuzluğu savunandan vatansever olamaz. Çünkü hukuksuzluk illegaliteyi meşru kılar ve böylece hukuk devletinin altını oyar" açıklaması yaptı.


HDP'li üç büyükşehir belediyesine kayyım atanmasını Van'da protesto edenlere polis sert müdahale etmiş ve kahvehaneye sığınan bir eylemci polis tarafından kask ve tekmelerle darp edilmişti. Yaşananlara tepki gösteren AKP milletvekili Mustafa Yeneroğlu, "Van'daki bu görüntüler korkunç. Vatandaşlarımıza bu zalimliği reva gören kişilerin bir an evvel görevden alınması ve yargılanması için gereken mutlaka yapılacaktır" açıklamasına gelen tepkilere yanıt verdi. Yeneroğlu, “Hukuksuz şiddeti ve linç kültürünü küçümseyen, meşru gösteren ve hatta savunan vatanı sevemez. Polisimiz gücünü silahından değil, hukukun kendisine münhasıran amme hizmeti için verdiği sınırlı yetkiden alır” dedi.


MHP'li Enginyurt, Yeneroğlu için “PKK sevicisi Mustafa” ifadesini kullanmıştı

Sosyal kullanıcılarının yanı sıra MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt da Yeneroğlu’na tepki göstermişti. Yeneroğlu için “PKK sevicisi Mustafa” ifadesini kullanan Enginyurt, Yeneroğlu’nun AKP'den ihraç edilmesini istemişti.


"Hukuksuzluğu savunandan vatansever olamaz"

Twitter hesabından bugün yeni bir açıklama yapan Mustafa Yeneroğlu, “Vatansever hukukun üstünlüğünü savunur. Hukuksuzluğu savunandan vatansever olamaz, çünkü hukuksuzluk illegaliteyi meşru kılar ve böylece hukuk devletinin altını oyar. Terör örgütlerinin hedefi de bu zaten. Hukukun olmadığı yerde adalet olmaz. Devlet ise adalet üzerine bina edilir” dedi.


“Hukuksuz şiddeti ve linç kültürünü küçümseyen, meşru gösteren ve hatta savunan vatanı sevemez” diyen Yeneroğlu, şöyle devam etti:


“Polisimiz gücünü silahından değil, hukukun kendisine münhasıran amme hizmeti için verdiği sınırlı yetki ve sorumluluktan alır. Atatürk en güzel biçimde tanımlamıştır: Polis, asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır.”

 

KAYNAK: T24


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler